“Levendula ünnep!”
Malatinszky Présház értékelése

Malatinszky Présház
Értékelés időpontja: 2016. június 28. mobiltelefonon

Fantasztikus kilátás, kiváló borok, finom ételek és baráti fogadtatás!
Nagy élmény volt résztvenni az eseményen! :)

Köszönet neki: Medveczki

Értékelés időpontja: 2015. szeptember 11.

Fél éve készültem, hogy meglátogassam a Malatinszky présházat. Kihagyhatatlan tapasztalat. A természet minden időben szép. A levendula virágzása sajnos letűnt érkezésünk hónapjában, jövőre be szeretném pótolni, ezt a szépséget is. Csaba őszinte érdeklődéssel fordul a vendégei felé, (több csoport volt a helyszínen), mindenkire figyelt, minden szakmai és bölcseleti kérdésünkre teljes szívvel válaszolt. Az ételeinket aznap Ő készítette el. A bio itt valóság, a zöldségek roppanóak, élettel telitettek, a hús zamatos, ízletes, gyermekkoromban, vidéken ettem ilyen finomat, a nagyimnál utoljára. Mindenkinek ajánlom, aki ismeri régről a jót, és hiányolta. Azoknak főleg, akinek ez új tapasztalat lesz a városi táplálékok után. A természet tenyerén megpihenve, szép környezetben, szakmailag elkötelezett, értéket képviselő, és teremtő, barátian kedves, figyelmes, jó humorú vendéglátóval. No és a borok, többet kóstoltunk, finomat, finomabbat, és még finomabbat. Igen ez így volt felépítve. Ételek, és ízek harmóniája. Ahogyan az este haladt, folyamatosan magasabbra emelkedett az örömteli élmény, az ízek mélysége ereje. Nekem a Kövesföld volt a csúcspont, felidézte kamaszkorom élményeit, hajnali vágtákat a havas határban, együtt lélegezve a természettel. Az este impressziója számomra: választékos, kifinomult, elegáns, megnyerő, családias, békés, élettel teli, és vidám. Én visszatérek, az biztos.

1  Köszönet neki: dolmatara
Értékelés időpontja: 2015. augusztus 8.

Évek óta próbáltunk eljutni a présházhoz, most végre sikerült. Egy 5 boros kóstolón vettünk részt és amit eddig gondoltunk a pincéről és borairól az megerősítést nyert. Komoly szakértelemmel, elhivatottsággal dolgoznak a borokon és teljesen eltér a koncepció mind a borászatban mind a vendéglátás/fogadás oldalán mint sok más helyi ismertebb pincészetnél. A présháztól remek kilátás nyílt elénk, vendéglátónk olyan mindenesként rengeteget tudott mesélni nekünk a pincészetről, borairól, levenduláról, lekvárról :) Nagyon élveztük az ott töltött időt, ha jövőre nem is, de pár éven belül visszamegyünk. Zárásként muszáj leírnom, hogy egy évvel ezelőtt kóstóltunk először a borokból az Ördögkatlan fesztivál alatt és rendkívüli sokként ért minket, hogy műanyag pohárban kaptuk meg rendelésünket, ami prémium kategóriás cabernet franc volt. Na ez szerintem egyáltalán nem egyeztethető össze a pincészet szellemiségével... Ezt az igen rossz élményt sikerült most kissé felejtetni.

Köszönet neki: M_Andras1984
Értékelés időpontja: 2015. április 28.

Ismételten megtapasztalhattuk vendéglátónk szakmai és emberi elkötelezettségét a természet tisztelete, a borkészítés mestersége és a vendéglátás igényessége terén.
Csodaszép környezet, remek borok, finom étkek a házigazda vendégszeretetével bőséggel körítve.
Jó szívvel ajánlom mindenkinek.

3  Köszönet neki: Szarkatibor
Több értékelés megtekintése
Értékelés időpontja: 2015. április 23.

Nincs is csodásabb annál, mint egy pohár Malatinszky bort kóstolni a napsütésben, a dombok között, miközben a levendula mezők illatát fújja a meleg szél.

3  Köszönet neki: VeraPataki

A következőt megtekintő utazók: Malatinszky Présház ugyancsak megtekintették

Villány, Baranya megye

Járt már itt: Malatinszky Présház? Ossza meg benyomásait!