“Meglepően jó ízek ”
Komló Étterem értékelése

Komló Étterem
6. helyezett 24 Éttermek közül Gyulán
Értékelés időpontja: 1 héttel ezelőtt mobiltelefonon

A szállóban laktunk, így első estére adta magát a hely s nem csalódtunk. Ugyan az ételek lassan készültek el (a desszert is), az ételek igen különlegesek voltak. Ilyen lila káposzta krémet még biztosan nem ettem. Talán a túrógombóc volt csak keményebb a vártnál. A pincér lazasága nekünk bejött, még ha az evőeszközöket többünknek is elfelejtette elsőre kihozni.

Köszönet neki: and0rn

Előzetes telefonos foglalás után megérkeztünk az étterembe, ahol a foglalt asztalunkról gyorsan lekapták a hamutálat, nem kevés hamut hátrahagyva az asztalon, ami amúgy a bejárat mellett volt, úgyhogy értelmezni se tudom, hogy ki és miért dohányozhatott ott, de maradjunk annyiban, hogy hátha csak ott felejtették a tálat.. :)

Kijött a pincér, aki humorosnak gondolta magát, (félreértés ne essék, mi nagyon értékeljük a jó humort, jó kedélyt), modoros kifigurázó stílusával viszont nem tudtunk azonosulni, de ahogy körbenéztünk, más sem.
Viszonylag gyorsan (pár perc) felvette az italrendelésünk... felét. Mert amikor férjem elmondta, hogy szeretnénk egy nagy üveges ásványvizet, akkor elrohant, majd utána kellett szólni, hogy amúgy nem fejeztük még be, szeretnénk pálinkát is kérni, ha lehet.
Megérkezett a levesünk, bableves volt szürkemarhával, csülökkel, ez egyébként egész jó volt, habár a bab szét volt főzve benne, de spongyát rá, ez volt a fénypontja a vacsinak. Habár nem érzem indokoltnak a hatalmas vödörnyi adagokat leves gyanánt, de biztos sok embernek ez az igénye, úgyhogy ezen is emelkedjünk felül.
Megérkezett a főétel... na itt már komoly problémák voltak. Az én grillsajtom saláta felőli fele nem is volt megpirítva, ill a zöldfűszeres házi majonéz is lemaradt, ezt jeleztem a pincérnek, aki mondta, hogy a konyhában maradt, azonnal hozza. Ezt az azonnalt azért átvitt értelemben gondolhatta, hiszem előtte még kivitt 2 másik asztalhoz is rendeléseket, én meg addig vártam, hogy elhűljön az ételem :)

Férjem harcsapaprikása iszonyat sós volt, egyértelműen kiérződött a halászlé kocka íze, kiszárították a harcsakockákat, és a túrógombóc állaga is borzalmas volt.

Mikor kikértük a számlát, "kedves" pincérünknek nem tetszett a borravaló mértéke, bár megjegyzem egy fillért nem érdemelt volna, és pofákat vágva köszönés nélkül továbbállt. Természetesen meg sem kérdezte, hogy ízlett-e a főétel.

Egyébként az ottlétünk alatt a többi asztalnál is hallottuk, hogy problémák voltak, szóval nem egyedi az eset.

Úgyhogy Komló étterem, van még hová fejlődni, a baj csak az, hogy mindenhol úgy hirdetik magukat, mintha az itteni étkezés egy igazi kulináris élmény lenne, azonban a színvonal inkább egy 90-es évekbeli híresen rossz balatoni kisvendéglő színvonala volt, meglehetősen drágán.

Köszönet neki: minosegetamagyarnak
Értékelés időpontja: 2 héttel ezelőtt mobiltelefonon

Kitűnő kiszolgálás, szép tálalás, korrekt árak. Az ízek felemásra sikeredtek de szerencsére többségben a jobb ételek vannak. A babgulyás sajnos nagyon sós a mellé adott tejfölhab nem tudja kiegyensúlyozni. A csülök nagyon jól volt elkészítve, hihetetlen roppanós bőrrel.

Köszönet neki: skamasz
Értékelés időpontja: 2020. január 4. mobiltelefonon

A hotelben szálltunk meg így reggeli és vacsora a foglalásban volt. A reggeli a szokásos kontinentális, vacsora első nap mennyei és a negyedik napra valahogy a kínálat egyre levesbe volt jó. Az étterem foglalkozik déli menuztetessel ami aztán egyben a vacsora is lesz. Kóstoltunk több levest is. Minden magyaros étel eléggé csip, én szeretem a csiposet de a mai vacsin a tarhonyas húst már nem tudtam megenni :) összeségében a hely hangulata és az ételek is rendben vannak :)

A látogatás dátuma: 2020. január
Köszönet neki: Zsuzsa G
Értékelés időpontja: 2019. december 15.

Az étterem gyönyörű,kedves a kiszolgálás. Az ételek mennyisége bőséges,és szépen van találva. Sajnos a minőséget már nem tudom ennyire dicsérni. A sült burgonya köret szinte hideg, a szűz pecsenye baconbe csavarva pedig szintén nem igazán volt jó, a “vihar sarok titka” specialitás viszont nagyon finom. Ez kicsit csalódás volt,rossznak ettől függetlenül nem mondanám,csak nem volt az igazi :(

A látogatás dátuma: 2019. december
Köszönet neki: Sabrina20191212

A következőt megtekintő utazók: Komló Étterem ugyancsak megtekintették

Járt már itt: Komló Étterem? Ossza meg benyomásait!