“Udvariatlan ...”

Patak Restaurant Kismaros
Értékelés időpontja: 2018. január 11.

Borzasztóan éreztük magunkat. Pár italra és desszertre szerettünk volna beülni, de miután ezt közöltük hogy nem ebédelünk csak süti és italt kérünk a pickérünk pofavágások közepette elment...magunktól ültünk le egy szabad asztalhoz és körülbelül 10-15 percig nem szóltak hozzánk. Amikor jeleztük hogy itt vagyunk már egy ideje levágtak elénk egy étlapot, de ránk se néztek.
Végünk inkább csak egy pohár bort kértünk és távoztunk... remélem máskor kedvesek, csak minket tüntettek ki az udvariatlan nem kiszolgálással...

Köszönet neki: Torinobaba89

Értékelés időpontja: 2018. január 10.

Meglepően jó hely, kellemes termek, gyerekbarát, kedves felszolgálás finom ételek. Ennél nem is kell több. A kisvasút a szomszédból indul.

1  Köszönet neki: Pioneer528408
Értékelés időpontja: 2017. december 31.

Tettünk egy újabb kísérletet az étteremben, engedve barátaink unszolásának, akik változatlanul nagyra becsülik az itteni konyhát.
Vagy mi jártunk már sok helyen és ezért van magasabban a mércénk, vagy egyszerűen csak nem egyezik az ízlésünk :)
Összességében megfelelőnek éreztük az ételeket, de nem történt meg az az átlényegülés, amelyet vártunk. Számunkra az képvisel magas minőséget, amikor másnak érezzük magunkat egy fogás után; amikor az ízvilág annyira megőrjít, hogy alig várjuk, hogy újra betérhessünk és megkóstoljuk ugyanazt vagy valami mással kísérletezzünk.
Az étel lelke szólítson meg, amikor kapcsolatba lépünk vele! Itt az ételek lelkét még mindig hiányoltuk, ettünk bár haltálat, vargányapörköltet puliszkával, vagy gesztenye, pürét vagy somlói galuskát.
A haltálban értékes és finom volt a sörtésztás hal; a vargányapörköltben az a pár szem vargánya, amit találtam - sajnos a többi ízre, állagra eltörpült ezek mellett. A vargányapörköltben több volt a sütőtök, mint vártam. Sőt, tulajdonképpen az étlapon sem láttam feltüntetve, hogy ezzel készítik. Még jó, hogy szeretem, bár én igazán a vargányára vágytam volna csak és kizárólag e helyett.
Maradt egy ital, ami még mindig csúcstartóan finom, különleges és valódi nyomot hagyott bennünk: a fahéjas forró almalé. Ezért minden elismerésünk!
Advent idejében jártunk, és oly jól esett volna valami csendes, télies muzsika a hangszórókból. Talán ez a jövőben még változni fog.

Köszönet neki: SzarkaE4
Értékelés időpontja: 2017. december 14.

Szinte minden alkalommal útba ejtjük, ha a Dunakanyarban járunk. A felújítást követően modern külsőt kapott, de minden más szerencsére maradt a korábban megszokott. A kiszolgálás telt ház esetén is figyelmes, a konyhát leginkább háziasnak nevezném. A felszolgált ételek ízükben és mennyiségükben is megfelelnek az elvártnak, az étterem ár/érték aránya pedig kimagasló. Mindenkinek ajánlom!

Köszönet neki: Hankó A
Értékelés időpontja: 2017. november 20.

Régóta vágytunk már a Patak étterembe, amelyet sorra dicsértek barátaink és ismerőseink. Egy elragadó küllemű épület fogadott bennünket, amely belül is szemet gyönyörködtetett igényes bútorzatával. A terítő, az ezüstös csillogású díszek, mind egyfajta visszafogott, udvarias pazarságot tükröztek. A kiszolgálást is kedvesnek találtuk.
Korábbi beszámolókból tudtuk, hogy bent zeneszó fogad bennünket, amely egészen addig alig tűnt fel, míg a sok vendég halk morajlással jelen volt.
A gyömbér szörp nagyon édes, különleges volt, 9 és 10 pontra értékeltük párommal.
A marhapörkölt rókagombával fogásból párom hiányolta a rókagombát és az ízek laposságát kifogásolta. 5 pont.
A börzsönyi aprópecsenye zöldséggel számomra is csalódást okozott, bár a sütőtököt kellemes meglepődéssel fogadtam. 6 pont. Mindent megettünk, de szomorúság vett rajtunk erőt. Az ízvilágot végtelenül egyszerűnek, fantáziátlannak találtuk. Karakteresebb, kimagasló harmóniára vágytunk, valamire, amitől akár házias, akár nem az adott fogás, de szinte "életre kel". Valami olyasmit hiányoltunk, ami a forró fahéjas almamustban ott volt, pluszt adott. 10* pont.
A tálalás igényességével és szépségével ellentétben állt a tálon lévő tartalom. Talán túl magasra tettük a lécet a kapott élménybeszámolók alapján.

Köszönet neki: SzarkaE4

A következőt megtekintő utazók: Patak Restaurant Kismaros ugyancsak megtekintették

Járt már itt: Patak Restaurant Kismaros? Ossza meg benyomásait!