“Bori Mami lázban...”

Bori Mami kávézó és étterem
Konyha: Amerikai, Argentin, Olasz
Értékelés időpontja: 2017. január 28.

Nagyon sok helyen járunk Európában és mindenképp figyelemre méltó ez az odafigyelés és részleggazdagság amit itt tapasztaltunk. Gyönyörű és csodálatos a hely, harmónikusak az ízek és tetszenek a hagyományos ételek megjelenítései. Gondolok itt az autentikus palóc levesre és az isteni finom gyerekkorom kedvencére a csirkepaprikásra tojásos nokedlivel. Tiszteletre méltó az előre mutató gondolkodás! Mindenképp a kedvenc helyünkké vált!

2  Köszönet neki: MartinaSulak

Értékelés időpontja: 2017. január 24.

Ritka kivétel a vidéki vendéglátásban! Ízletes, nagyon finom ételek! Különösen ajánlom a desszerteket! Alap és különleges szelektált kávé variációk. Rendkívül kedves, figyelmes és intelligens kiszolgálás!

Köszönet neki: njules2017
Értékelés időpontja: 2017. január 18. mobiltelefonon

Atutazoban tértünk be a trip advisor ajánlotta. Nem csalódtunk! Nagyon nagyon finom volt az étel, szuper kedvesek voltak a felszolgálók, igazi gasztro elmeny volt! Ki ne hagyjátok!

1  Köszönet neki: Melinda H
Értékelés időpontja: 2016. december 25.

Nagyon sok jót hallottam erről az étteremről, ezért gondoltuk kipróbáljuk a születésnapom alkalmából. Mivel nálunk szokás, hogy virágot is kap az ünnepelt, ezért Édesapám korábban a csokorral elment az étterembe, hogy megkérje őket tegyék vízbe, amíg odaérünk. Ekkor szembesült azzal, hogy nem sikerült a foglalásunkat rögzíteniük, így nem is tudtak az érkezésünkről. Természetesen, amikor megérkeztünk nem is arra a helyre tudtunk leülni, ahova szerettünk volna. A kiszolgálással nem volt nagy baj, de a pincérnő felől éreztem egy kisebb kelletlenséget. Az étlap egyszerű volt, pár főétellel, ami nem is baj, mert én szeretem ha egy étteremben nem 100 fogás közül lehet kiválasztani az éppen nekünk tetszőt. A levesekkel azonban nem voltam kibékülve. Nem értettem, hogy egy hűvös novemberi napon miért szolgálnak fel hideg meggylevest, amikor ez inkább nyárias, friss leves számomra. Nembaj, mégis ezt választottam, mert ez volt az egyetlen leves, amely nem tartalmazott húst. E mellé magyaros paprikáscsirkét választottam, kicsit máshogy elkészítve. A rendelésnél kicsit letorkolva éreztem magam, amikor a leves után nem mondhattam a főételt, mert olyan modern rendszerük van, hogy először a leveseket lehet megrendelni, majd a főételeket, így már a főétel említésekor elkezd készülni a levesünk. Ezzel nincs is baj, de szerintem nem nehéz megjegyezni 2 ételt ahelyett, hogy félbeszakítanának egy vendéget. Ezt követően megrendeltük a paprikáscsirkét. Mivel mindhárman ezt kértünk nem volt nehéz dolga a pincérnőnek, azonban értetlenül fogadtam, hogy nem cserélhetem ki a köretet, sőt ha mégis szeretném, akkor is ki kell fizetnem a fogás teljes árát+ a köretet is. Ezzel a szokással még nem találkoztam máshol és nem is nagyon értettem vele egyet sajnos.
És akkor az ételek. A meggyleves nagyon finom volt. Tonkababos túrógombóc volt mellé, amit még nem próbáltam, de elég kellemes meglepetés volt számomra. A tálalás is ízléses volt. Szívesen fogyasztanám újra. Ezt követően jött a paprikás csirke kicsit másképp. A másképp azt jelentette, hogy a galuska tojásos volt és egy aranyos kis fémedényben volt megpirítva a csontról leszedett és sous-vide kádban elkészített hús mellé. A galuska ügyes ötlet volt. A szaft számomra kevés volt, elveszett számomra a finom szaftos-tésztás-húsos tradicionális étel, és egy kissé száraz főételt kaptam helyette. A tálalással itt sem volt bajom.
Összességében ár-érték arányban nem voltam megelégedve az étteremmel. Szívesen meglátogatok egy drágább éttermet, ha elvarázsol és mennyei ízekkel találkozhatok.
Nem javította a véleményemet a helyről az sem, hogy pár nappal később Édesapám meglátogatta az egyik kis karácsonyi bódéjukat, ahol egy pohár forró teát szeretett volna inni, azonban ezt csak úgy tehette volna meg, ha megvásárolja az étterem által árult kerámiabögrét, amiben természetesen kaphat forró teát is. Ez nem furcsa, hiszen sok karácsonyi vásárban kerámiabögrében ihatunk teát és forralt bort, de amíg máshol ez visszaváltható addig itt kötelező megtartani....
Nem valószínű, hogy visszamegyek újra.

3  Köszönet neki: Fanni23
Értékelés időpontja: 2016. december 21. mobiltelefonon

Gyöngyös egyetlen "fine dining" helye.
Részben. Viszonylag igényes tálalás, kicsi adagok. Dehát cserébe a kis adagokért a jól összeválogatott ízeknek robbannia kellenne, itt még csak nem is füstölög. És tényleg nem, mert minden hidegen érkezett. Az előző alkalommal is. Így hát nem próbálkozunk többször.

2  Köszönet neki: emariann
BMGyongyos, a Bori Mami kávézó és étterem alkalmazásában álló Vendégkapcsolati vezető válaszolt erre az értékelésre.Megválaszolva 2016. december 23.

Kedves Vendégünk, sajnáljuk, hogy csalódott éttermünkben. Bori Maminál sosem törkedtünk arra, hogy fine dining arculatot alakítsunk ki. Ételeink mindig frissen készülnek, ezért számunkra elképzelhetetlen, hogy "minden hidegen" érkezzen ki! Tudna esetleg bővebb információval szolgálni, hogy mikor járt nálunk, és pontosan mit rendeltek? Utána járnánk a kérdésnek! Kellemes Ünnepeket kívánunk!
Bori Mami csapata

A következőt megtekintő utazók: Bori Mami kávézó és étterem ugyancsak megtekintették

Gyöngyös, Heves megye

Mátrafüred, Heves megye
Gyöngyös, Heves megye

Járt már itt: Bori Mami kávézó és étterem? Ossza meg benyomásait!