Mai nyitvatartás: 8:00 - 17:30
SCHÖNBRUNN

A kastély - szenzációs belül, MEG KELL NÉZNI feltétlen ! A "kísérő hangrögzítőről" - több... olvasson tovább

Értékelés időpontja: 2020. március 4.
pinczesf
Debrecen, Magyarország
Dunakeszi Magyarország

Csak egy Adventi hétvégére ugrottunk ki Bécsbe. Ezt láttni kell. Még igy télen is gyönyörü. A... olvasson tovább

Értékelés időpontja: 2019. december 1.
mkriszti_np

2 430
28 043
11 365
2 430
Értékelés időpontja: 2018. március 4.

Különös élmény volt a havas Schönbrunn. Idén a palotát kihagytam, a park szinte kihalt volt, a mókusok is elbújtak. Egy két elszánt kocogó azért elszáguldott a hidegben, de jórészt csak a szervezett csoportok látogatták. A látvány gyönyörű.

A program dátuma: 2018. március
Köszönet neki: AttilaK486
Értékelés időpontja: 2017. december 29.

A kastély parkjában sétálva kicsit megállt az idő, andalogva sétáltunk a párommal a hatalmas fák alatt. A belső termek is nagyon érdekesek és gyönyörűek, kiváló a többnyelvű idegenvezetés, azonban engem mégis a park ragadott meg leginkább, szinte láttam magam előtt a királyok és hercegnők hintóit séta közben.

Köszönet neki: esztykeb
Értékelés időpontja: 2017. december 22.

Egykóri császári család rezidenciája.Sissy szeleme még mindig be lengi a helyet.Szép angol kertek,rozsás boltiv,mesés pompás kastélyy.Remek állatkert.Advent idején első osztályú vásár.Kiváló puncs :)

A program dátuma: 2017. november
Köszönet neki: Moncsika81
Értékelés időpontja: 2017. december 10. mobiltelefonon

Történelmi kötődésünk révén, vagy, ha szimplán csak a közelség (kb 3 óra Budapesttől) miatt.... Szóval legyen bármi az indok: ezt a látványosságot ne hagyd ki! Gyönyörű a kertje is, amely monumentális, de a lényeg maga az épület, a kiállítás, és mindaz, ami itt körülvesz minket - a hangulat! A jegyet, ha online veszed, nem kell sorbanállással bajlódni. Lehet kombinált formában is kapni, más nevezetességekkel (pl Hofburg) olcsóbb áron megszerezni (imperial tour), a jegyeket 1 évig felhasználhatod. A belépésnél ne add le (télen) a kabátod, mert bent hűvös van. Az audioguidet ingyen kaphatsz, amellyel magyar nyelven végighallgathatod a nevezetességeket szobáról-szobára. Érdemes a hosszabb túrát befizetni, mert az egész kastély lenyűgöző. A 10 óra utáni időszakban rengetegen vannak, viszont már 6:30-tól nyitva a kastély. egy körút minimum másfél óra, és ha mindent körbe akarunk járni, vagy még tovább az állatkertbe is: akkor 1 teljes nappal számoljunk. De megéri! A benti látványosságot nem írom le, ez olyan, amit meg kell tapasztalni! Akit érdekel a Habsburg téma, annak további lehetőségeket kínál Bécs, szintén "kötelező" megnézni. Mindenkinek ajánlom!

Köszönet neki: Chris7600
Értékelés időpontja: 2017. december 5. mobiltelefonon

Párommal voltam ott kirándulni és vásárolni. Szép volt és hasznos minden ott töltött idő. Csak ajánlani tudom.

Köszönet neki: Budrick86