“Balatoni vendéglő nemcsak a 'módos, sznob pestieknek', állandó és jó minőséggel”

Bakos Attila Vendéglője
Értékelés időpontja: 2018. június 28.

Méltatlanul késlekedem és úgy érzem, hogy tartozom ezzel az értékeléssel Bakos Attilának és kitűnő csapatának.

Amióta a közeli Nemesgulácson megvetettük a lábunkat egy szép kis ház építésével, azóta már legalább négyszer jártunk Attila vendéglőjében. Jártunk itt már csengő-bongó fagyos télen, tavaszi havasesőben, szikrázó napsütében. A nyári csúcsszezonban még nem, de valószínűsítem, hogy olyankor erősen ajánlott előre asztalt foglalni.
Itt sincs százoldalas étlap, aminek örülök. Így biztosítottabbnak érzem, hogy amit kínálnak, friss és ízletes. Nekem Nejem és felnőtt lányom mellett két magas, nagyétkű sportoló fiam van, ők sem kellett, hogy repetát rendeljenek, vannak kiadós ételek is, megfelelő mennyiségű adagokkal. A konyha hagyományosan magyar jellegű, mérsékelt és a gasztronómiában konzervatívabbak számára is elfogadható útkeresésekkel, vagy az elcsépelten divatos kifejezéssel élve újragondolásokkal. És friss, ízletes, finom. A borok kínálatát eddig nem olvastam el részletesen, mert mindig sofőr voltam, de Bakos úrnak minek is kellene messzebb mennie gigamozgatóért: akörnyékbeli kitűnő borokat kínálja. Emellett vannak finom házi készítésű limonádék, valódi alapanyagból készített üdítő italok -én eddig minden alkalommal ilyet kértem-, és persze vannak a globallizáció soft-drink termékei is. És halételek. A Balaton mellett kell, hogy legyen a kínálatban és van is, mind első, mind második fogásként, finoman elkészítve, balatoni halból.

A környezetről: az enteriőr barátságosan zsúfolt, a stílus szinte egységes, itt-ott egy-két eklektikus motívum azért kiugrik belőle, de nem bántóan. Különösen élvezem böngészni a falat sűrűn beborító régi és új fotókat, festményeket, amelyek közül sok a környék régi képét mutatja meg nekünk. Az asztalok kissé sűrűn vannak, de ez inkább a barátságos hangulatot erősíti, és csak modortalan, nagyhangú, esetleg csúnyán beszélő vendégek jelenléte esetén lehet zavaró, de ilyennel eddig még nem találkoztunk itt, legfeljebb a mondanivalójában időnként 'magyarosan beszélő' vendéggel ültünk egy légtérben - de ennyi kell és megengedhető. Mindemellett a helyiség hangulatán érezhető volt számomra az az igazi magyar, a mindennapok pragmatikája mértékéig terjedő katolikus keresztényi átitatottság, amitől otthon érzem magam náluk. Ezen a nyáron a szomszéd ingatlanon kerthelyiséget nyitottak, azt is elmegyünk majd kipróbálni.

Az árszínvonal tükrözi azt a szándékot, hogy nem csak a szezonális közönségre alapoznak, hanem a helyi- és környékbeli törzsvendégekre is. Azaz megfizethető, ár-érték arányban jó az értékelésem ebben a tekintetben.

A kiszolgálás barátságos, megfelelő mértékűen figyeltek ránk, nem tolakodóan.

És még valami: senki ne csodálkozzon, ha egyszercsak a lábainál a szomszéd asztaltól egy kutyus vagy más házikedvenc kúszik el, mert Bakos úr látnivalóan nem ellenzi, hogy a vendégek behozzák a helyiségbe rendesen viselkedő lelkes állataikat.

Összegezve: barátságos hely, jó, magyaros konyha értelmes szintű újításokkal, mérsékelt áron, egész évben, helybelieknek is. Szeretjük, és sokdzor megyünk még oda.

Köszönet neki: JenoAndrasP

Értékelés időpontja: 2018. június 18.

A világon két féle ember él: aki szereti a pacalt és aki nem szereti a pacalt.
A marhagyomor gasztronómiája, közismert más európai és dél-amerikai országokban is, bár a „pörkölt” szerű változata, jellemzően magyar.
Mivel már sok helyen, sokfélét ettem, a minősítését tekintve, valahogy kialakult bennem a párhuzam a PACALpörkölt és a BOR között. Akkor jó a pacalpörkölt, ha elkészítésének végeredménye a tányéron és elfogyasztása közben és utána, egy harmonikus állapotot eredményez.
Sötétvörös szín, jellemzően paprikás-pörköltszaft illat, remek, mindenfajta mellékzöngétől mentes, kellemesen csípős íz, és az enyhén hagymás, majorannás, kellemesen ragacsos (természetesen a csülöktől) szájban maradó élvezetes lecsengés.
Aki nem hiszi, próbálja ki – itt van az ország egyik legjobb PACALpörköltje!

Köszönet neki: StefanS6249
Értékelés időpontja: 2017. november 4.

A asztal elfoglalása után 15 perccel hívni kellett a pincérnőt. A rendelés leadása után az italokat megkaptuk, majd kb. 40 percig semmi, majd érdeklődésünkre "hamarosan" lett a válasz... Az újabb kérdésre, hogy az mit jelent? Nem tudjuk az újabb válasz. Ezek után eljöttünk, mert gyermekkel voltunk, aki nem értette, hogy a leves felszolgálásához miért kell ennyit várni...

4  Köszönet neki: TrailBlazer738986
Értékelés időpontja: 2017. október 6. mobiltelefonon

Teljesen véletlenül csöppentünk ide háromnapos kirándulásunk első estéjén, de rögtön eldőlt, hogy a törzshelyünk lesz! Nem csak az ételek pazar minősége miatt lett azonnal a kedvencünk, hanem Bakos úr és kedves csapata miatt is! Mindenkinek csak ajánlani tudom!

Sehr Sehr empfohlen von meiner Familie! Hervorragende Küche, sehr nette Leute, fantastische Bedienung!

Köszönet neki: Csaba B
Értékelés időpontja: 2017. szeptember 30. mobiltelefonon

Nem fogadtak minket a helyen, mert allitolag egy csoport etkezett az etteremben, akik egyebkent akkor alltak fel az asztaloktol, amikor mi megerkeztunk es a felszolgalo kozolte, hogy 1,5 ora mulva tudnak csak minket kiszolgalni, mert le kell szedni a poharakat az asztalokrol es el kell szamolniuk! Ez mashol egy 5 perces elfoglaltsag! Vicc...

Köszönet neki: Footprints733695

A következőt megtekintő utazók: Bakos Attila Vendéglője ugyancsak megtekintették

Badacsonytomaj, Veszprém megye
Szigliget, Veszprém megye

Járt már itt: Bakos Attila Vendéglője? Ossza meg benyomásait!