“Csillagos ötös”

87. helyezett 205 Cukrászda közül Budapesten
Környék: Belváros-Lipótváros
Környék: Belváros-Lipótváros
Értékelés időpontja: 2017. november 21. mobiltelefonon

Először is: kedvesek és előzékenyek a dolgozók, mindenben profi a kiszolgálás! A sütemények isteniek, és hatalmas plusz pont, hogy vizet is szervíroznak mellé, ami sajnos ritka! Emellett maga a hely és az atmoszférája is klasszikus, kellemes, az első látogatás óta többször voltam már, mégsem változott meg a benyomásom.

Köszönet neki: FruzsinaF23

Értékelés időpontja: 2017. november 6.

Belépünk, köszönünk. Nem köszönnek vissza. Nem ajánlanak asztalt. Nem fogad minket senki. Leülünk, közel a kijárathoz. (Tényleg csak egy kávé sütire 20 percet szánva a dologra.) Pincér, jön, felveszi a rendelést. Egy amerikai sajttorta, egy franciakrémes, egy kapuccino, és egy melange. A kávé erős, markáns ízletes. A desszertről ez sajnos már nem volt elmondható. A krémes túl édes, jellegtelen semmi egyedi. A sajttorta, az igazi talány volt számomra. Furcsálottam a sósságát, a krém leginkább a tömlős kemping sajtra hajazott (lehet, az is volt...) fél ötkor jártunk ott, de már erősen állott volt. Ha nem első osztályúnak lenne aposztrofálva a hely hanem egy egyszerű cukrázdának, nem is lenne gond, így viszont ez a négy tétel háromezerért nem volt jó üzlet. Kifelé menet, a borravaló ellenére is csak nekünk sikerült kösszönni, a személyzetnek nem... A belső szép és impozáns, kár érte.

Köszönet neki: Istvan1964
Értékelés időpontja: 2017. október 16.

Vasárnap reggel mentem be, megittam egy kávét és megettem egy gesztenyeszivet. Rajtam kívül még két vendég volt. Az első, hogy bár én magázódva mentem be, letegeztek. Ez elég modortalan dolog. Aztán volt olyan érzésem is, hogy nem nézték ki belőlem a pincér hölgyek, hogy ki tudom fizetni a számlát, persze ez szubjektív, lehet, hogy ők nem gondoltak ilyet. Na de miközben fogyasztottam a kávémat, úgy viselkedtek, mintha rajtuk kívül senki sem tartózkodott volna a helyiségben. "Akkor most ez a szerkezet itt lesz fent? (szamovár) Tegnap is egy kisgyerek állandóan innen vette a vizet. Mi vagyunk mi, szeretetszolgálat? Vagy tegyünk egy kutat a kávéház közepére?9 Ilyen jellegű mondatokat kellett hallgatnom más vendégekről, nekem, a vendégnek. A végén pedig ott állt felettem, míg ki nem bányásztam a pénzt a pénztárcámból.

A kávé alsó-középkategóriás volt, a desszert középszerű, de legalább nem túl édes. Mindez 900 Ft-ért.

Köszönet neki: Krisztina P
Értékelés időpontja: 2017. szeptember 21. mobiltelefonon

Évek óta járok ide. Alapvetően jó és finomak a dolgaik, csak 2 dolgot nem értek: miért zsúfolják agyon a helyet, ill. miért nem tesznek be egy halk instrumentális, vagy klasszikus zenét?! Pár napja is elmentünk és a szomszéd asztal témaköre abszolút hallható volt. Ami a zenét illeti, egyszer rá is kérdeztem. "A tulajdonosok nem akarják". Kár, mert sokkal intelligensebb és meghittebb lenne a légkör.

Köszönet neki: zsuzsannaf56
Értékelés időpontja: 2017. február 26. mobiltelefonon

Kellemes, csaladias kornyezet tokeletes sutemenyekkel, kavekkal. Az emelet alkalmas barati talalkozasra, egy ures ora eltoltesere, varakozasra. A pincerek baratsagosak, gyorsak, szolgalatkeszek. A brokkoli kremleves mandulaval isteni. Az arak eleg borsosak, de legalabb nem egy sznob hely, ahol a penzedert meg feszenghetsz is.

A látogatás dátuma: 2017. február
Köszönet neki: Judit T

A következőt megtekintő utazók: Europa Kavehaz ugyancsak megtekintették

Járt már itt: Europa Kavehaz? Ossza meg benyomásait!