“Ez nem kinai gyorsbüfé”

Wang Mester Kínai Konyhája
Konyha: Kínai
Környék: Zugló
Értékelés időpontja: 2018. február 26. mobiltelefonon

A design kissé idejétmúlt, a pincérek kissé unottan (bár többségükben barátságosak) végzik a munkájukat.

Az ételekkel ugyanilyen ellentmondásos a helyzet. A megkóstolt 8-10 fogásból néhány átlagos, egy kiemelkedően jó (ha egy főételt eszünk csak, akkor az mindenképpen a tengeri sügér/vagy süllő? legyen!). Viszont volt olyan étel is amelyen sajnos már érződött, hogy minimum másnapos.
Ez részemről megengedhetetlen egy ilyen színvonalú helyen.

Az összélmény tehát vegyes, de a sügérért mégis visszatérünk!

Köszönet neki: Shhh-Trust-Me-Pet

Értékelés időpontja: 2018. február 17. mobiltelefonon

Kedves kiszolgálás, autentikus pincérrel, aki megmutatta az evőpálcika helyes használatát is. Fantasztikus ételek - igazi kínai ízek, nem plázás gyorskaja...
Gyönyörűen berendezett étterem, forgó üveglapos asztalokkal, nagyszerű élmény volt!

Köszönet neki: chongorv
Értékelés időpontja: 2018. február 15.

Ismét kifogástalan,autentikus ételek,olyanok,mint Kínában. Az állandó étlapot kiegészítették különleges ajánlatokkal és innen kóstoltuk a szecsuáni királyrákot,ami nagyon finom volt.

Köszönet neki: Winkel1940
Értékelés időpontja: 2018. január 23.

Nyugateurópai tapasztalataim alapján sajnos Magyarországon nagy ívben kerülöm a kínai ételeket és éttermeket. Úgyhogy most kivételesen az állítólag országosan legjobb kínait próbáltam ki. A következő hiányosságokat találtam az általam megszokott és kedvelt németországi ázsiai éttermekkel szemben:
- hiányoznak a fűszerek az asztalról: só, bors, szójaszósz, ecet és a sambaloelek(chilli-püré)
- az összes tányér hideg (semmi sincs előmelegítve)
- a melegen tartáshoz hiányzik az asztalról a pl. Münchenben mindig szokásos forró alátét

Az ételek árai rendkívül magasak, szerintem a Müncheni hasonló kínai árainál is magasabbnak tűnnek (az italárakra ez nem vonatkozik)

Az ízvilág az sokkal jobb, mint a magyar kínai átlag, de nem jobb, mint pl. a müncheni ázsiaiak (persze ízlések és pofonok...).
Az étlap szerintem sajátos és eltér a nyugat európai választéktól. Több zsíros nehéz étel található rajta, pl. csülök vagy tarja sertésből és igen kicsi a választék kacsából vagy halakból.
A látványkonyhát nem találtam látványosnak. Az óriási sistergő és fellobbanó WOK lángja helyett, amit elvártam volna, egy igen szerény csendes unalmas látványt nyújtott.
Meglepett, hogy a köret, de még a rizs is külön pénzbe kerül. Mivel pl. a müncheni ázsiai éttermekben a rizs alapvetően ráfizetés nélkül jár az ételhez, sőt a legtöbb étteremben még lehet repetát is kérni rizsből, szintén ráfizetés nélkül.
Mindezek után mindössze közepesen voltam megelégedve az étteremmel és igazán meg fogom gondolni mielőtt még egyszer ide visszatérnék.

2  Köszönet neki: mikloska
Értékelés időpontja: 2017. november 29. mobiltelefonon

igazából nem ettünk jót, viszont drágán. a bárányételnek faggyúíze volt, úszott az olajban, csakúgy mint a szecsuáni kacsa, aminek a fűszerezése még el is lett rontva. A zöldséges tészta köret legalább jó volt, de 1500 forintot elkérni érte túlzás. 1 zöld teáért közel 1100 ft-ot pedig egy ilyen helyen, na ez meg pofátlanság kategória.

1  Köszönet neki: andrasbu

A következőt megtekintő utazók: Wang Mester Kínai Konyhája ugyancsak megtekintették

Járt már itt: Wang Mester Kínai Konyhája? Ossza meg benyomásait!