“Drága és rossz kaja”
Cinnamon értékelése

Cinnamon
Leírás: 2017 májusában megnyitotta kapuit Buda legújabb kávézó/ reggeliző helye a Cinnamon Buda. Ⓒⓘⓝⓝⓐⓜⓞⓝ Brunch, Cake, Coffee ● Frissen pörkölt kávé ● 100% Arabica ● Új hullámos kávé ● Házilag készített szendvicsek és saláták ● Frissen készített sütemények ● Limonádék ● Borok ● hazai pálinka ● Frissen préselt narancslé ● házi almás fahéjas fröccs ●
Értékelés időpontja: 2018. március 4. mobiltelefonon

Hangulatos belső, kedves kiszolgálás, szép tálalás, korai nyitás, ám az étel-ital minőség messze nem éri meg a borsos árat. Nem friss, vagyis keserű "frissen facsart" narancslé, száraz rántotta, túlédesített kávé. Mindez plusz egy semmi különös szendvics majdnem 5000 forint. Egyszer kipróbáltuk.

Köszönet neki: 578ska

Értékelés időpontja: 2018. január 20. mobiltelefonon

Késői reggelire/korai ebédre ugrottunk ma be a helyre. A hangulata nagyon jó, a kiszolgálás is nagyon kedves, az ételek, italok nagyon finomak voltak. Bátran ajánlom!

1  Köszönet neki: Maps750555
Értékelés időpontja: 2018. január 20. mobiltelefonon

Mi imádtuk! A felszolgáló lánykák minimálisan ‘szórakozottak’ voltak (nem igazán ismerték még az új étlapjukat és kifogytak a pezsgős poharakból), de ezek egyáltalán nem vontak le a hely élvezetéből! Finomak voltak az ételek és nagyon tetszett a hely designja!

1  Köszönet neki: Trip752130
Értékelés időpontja: 2017. december 14.

Nem tartom magam kötekedőnek és nem vagyok az az értékelést író típus, de a ma reggeli/délelőtti kávéházban töltött élményeimet szeretném megosztani. Kezdeném azzal, hogy hangulatos a hely, kívülről is csalogatja be az embert a kávézó. Az étellel, itallal nem volt semmi probléma, korrekt volt minden, még a laktózérzékenyekre is gondoltak a növényi és laktózmentes tejekkel. Külön piros pont, hogy mivel 25 percet vártam a 1,5 dl frissen csavart narancslémre a számla rendezésekor (a hosszú várakozási idő miatt) az nem került felszámolásra (érthető okból).
Azonban úgy gondolom, a vendégekhez való hozzáállást és emberséget még fejleszteni kellene. Mivel közel ültem a pulthoz, saját fülemmel hallottam, amint az egyik felszolgáló hangosan panaszkodott, hogy a 10-12 fős társaság tagjai fogyasztás (kávé/tea, reggeli) után csak szálingózva távoznak, ezzel fenntartják az asztalokat és többen, az újonnan érkezők közül nem tudnak leülni. A másik pincérlány szólt rá, hogy ne olyan hangosan, a többi vendég füle hallatára méltatlakodjon. Szerintem pozitívan kellett volna felfogni, hogy maradtak még és fogyasztottak még egy-egy csésze kávét, mert ez történt. Ez lenne a vendégbarát hozzáállás?
A másik, számomra megdöbbentő dolog az volt, hogy egy mozgásában korlátozott, hajléktalannak NEM mondható férfi szódavizet kért, kapott is 0,5-1 dl-t 100 forintért. Majd ezután a mosdót szerette volna használni, de a vöröshajú lány jelezte felé, hogy ezt nem teheti meg, mivel a mosdó használatra fogyasztási limitet szabtak. Mikor én felajánlottam, hogy "meghívom" egy mosdó használatra a szerencsétlent, de addigra a férfi már kibattyogott az üzletből és a lány közölte, hogy "Nem ő találta ki a szabályokat". Nem dolgozom a vendéglátásban és értem én, hogy 'üzleti policy', meg drága a víz, a fűtés, a villany, a WC-papír és a folyékony szappan a mosdókba és azt is, hogy nem kívánnak 'jótékonysági szervezet' lenni, de amikor a pulton díszelegnek a gyönyörűen becsomagolt Cinnamon címkével ellátott és megvásárolható mézeskalácsok a Jótékonykodjunk felirattal (sajnos nem figyeltem melyik szervezethez juttatják el a befolyt összeget) akkor nem értem a lényeget. Ádvent van, karácsony ünnepe közeledik, mikor kicsit jobban figyelünk a másikra, esetleg még a szabályokat is átrúgjuk, azért hogy jótékonykodjunk és jót cselekedjünk, akkor fogyasztás után (bocsánat a kifejezésért) de miért nem dobhatott egy sárgat a fickó és moshatott volna kezet kultúrált körülmények között?
Vegyes élményekkel távoztam a helyről.

7  Köszönet neki: NoraHi14
Értékelés időpontja: 2017. november 15.

A születésnapom alkalmából látogattam el a Cinnamon-ba a szüleimmel egy vasárnapi reggelen, nagyon örültem, hogy sikerült asztalt "szereznünk", mert már régóta szerettem volna kipróbálni ezt a helyet,de érthető módon mindig fullon van. Számomra szuper élmény volt. A kiszolgálás nagyszerű volt, a lányok kedvesek, maximálisan oda figyeltek ránk és a reggeli is nagyon finom volt. Mi nagyon jól éreztük magunkat és biztos vagyok benne, hogy a jövőben is vissza fogok/fogunk térni. Csak így tovább Cinnamon! :)

2  Köszönet neki: FanniK73

A következőt megtekintő utazók: Cinnamon ugyancsak megtekintették

Járt már itt: Cinnamon? Ossza meg benyomásait!