“Továbbra is kiváló”

Borkonyha
Milyen alkalomra? Romantikus, Üzleti találkozók, Helyi konyha
Étkezési lehetőségek: Késő éjszakai, Vacsora, Reggeli, Foglalások
Értékelés időpontja: 2018. március 3. mobiltelefonon

Valójában ez már a második vendégségem a héten, két nappal ezelőtt a párommal voltunk itt vacsorázni. Régebben már számos alkalommal felkerestük a Borkonyhát, sajnos vidékiként erre nem tudunk rendszeresen sort keríteni, idén ezek voltak az első alkalmak. Ennek ellenére törzsvendégeknek kijáró figyelmet kapunk, a kiszolgálás professzionális és gördülékeny. Ugyanakkor van egy trendváltozás. Úgy tűnik hogy (főleg a táblán szereplő ételek) egyszerűsödtek cserébe mintha nőttek volna az adag méretek. Így kevésbé jelenik meg az Ákosra annyira jellemző, egyedi és zseniális textúra játék és kavalkád. Ez lehet egy tudatos elmozdulás a bisztró irányba (ami talán legmarkánsabban a szintén Michelin csillagos Széll Tamás Stand 25-jében nyilvánvaló) vagy annak a következménye hogy egyre jobban megjelenik a kompozíciókban a sou chef-ek egyénisége. Mindez nem befolyásolja az ételek minőségét melyek továbbra is kifogástalanok. Nagyon kíváncsi vagyok hogy az új étterem - melyben Sárközi Ákos is tulajdonos lesz - milyen stílusra lesz pozicionálva. Azt hallottam hogy esetleg előkerülnek a régi Borkonyhás receptek. -:)

A látogatás dátuma: 2016. szeptember
2  Köszönet neki: jozseft140

Értékelés időpontja: 2018. február 17.

Először voltam ebben az étteremben a családommal és ilyan fantaszikus étteremben még nem igen voltam! Minden tökéletes volt!!! A kiszolgálás, a fogadtatás és ezt már csak a felszolgált ételet tudták felülmúlni! Mindenkinek csak ajánlani tudom!

1  Köszönet neki: koszegieniko
Értékelés időpontja: 2017. december 14.

A feleségem születésnapjára foglaltam asztalt egy kellemes vacsora reményében. Amikor megérkeztünk, az étterem szinte üres volt, ennek ellenére minket a bejárattal (hűtő-pénztárgép) szemben a sarokba ültettek egy fal mögé, én a fal elé kaptam helyet.
A félhomélyban sajnos nem tudtuk az étlapot elolvasni, ezért a telefonommal kellett megvilágítanunk. A pincérek látva a helyzetet kissé feltekerték a világítást.

Miután még bőven volt szabad hely az étteremben, kértük, hogy adjanak egy másik asztalt, ezt szó nélkül megtették.
Nem is értettük, hogy egy szinte üres étteremben miért ültettek minket arra az eldugott, sötét helyre.
Én rozé kacsát rendeltem, ami annak ellenére, hogy frissen készült sajnos langyosan tálalták fel, ráadásul nem is úgy nézett ki, mint a honlapon lévő fotókon.
A feleségem fogast evett. Bár finoman volt elkészítve, azonban a halból NAGYON kis adag volt a tányéron.
Összességében egy kicsit csalódtunk, valami hiányzott az ételekből és az étterem hangulatából is ... Ennél többet vártunk egy Michlein csillagos étteremtől.Kicsit olyan "magyaros Michlein csillagos hely" ez a belváros szívében.
Az áraikat, valamint az adagok nagyságát tekintve valóban Michlein csillagos az étterem egyébként pedig ... döntse el mindenk maga.

1  Köszönet neki: GaborM118
Értékelés időpontja: 2017. december 5.

Fancy, finom, meg persze Michelin csillag, de többet vártam volna. Szerintem nem éri meg az árát, csak egy próbát.

Köszönet neki: beeci
Értékelés időpontja: 2017. október 19. mobiltelefonon

Izgatottan érkeztünk az étterembe a párommal, ahova már két héttel előre foglaltunk asztalt.

Már a legelején úgy éreztem, hogy valami hiányzik...de továbblépve ezen, elkezdtük a vacsorát.

Szerettünk volna igazán remek ételeket elfogyasztani, ezért ajánlást kértünk a felszolgálótól. Az úriember segítségével végül kiválasztottuk az előételeket, főételeket, melyeknek a felszolgálása nagyon gyorsan meg is történt.

Az előételekkel mind a ketten meg voltunk elégedve, de én személy szerint nem voltam elragadtatva.
A főételekről ugyan ez a véleményem, mert ízvilágát tekintve, többet vártam.

Számomra sajnos voltak hiányosságok a szervízzel kapcsolatban is: 1. ha már a vendég megkapja az ételeket, akkor pár perc múlva legalább egy “Hogy ízlenek az ételek?” kérdést tegyenek fel. Ez sajnos sem az előételnél sem a főételnél nem történt meg.

2. Ne a kezükben hozzák a felszolgálók az evőeszközöket az asztalra, a következő fogás beváltásához...ez nem Michelin csillagos étteremhez illő.

Összeségében tapasztalatnak jó volt, viszont többet vártunk a szervíz minőségével és az ételek
ízével kapcsolatban. Ezenkívül hiányzott a vacsora alatt a jó hangulat, ami pl zenével korrigálható lenne.

Köszönet neki: JaNorb1

A következőt megtekintő utazók: Borkonyha ugyancsak megtekintették

Járt már itt: Borkonyha? Ossza meg benyomásait!