Mai nyitvatartás: 6:00 - 20:00
Relaxáció gyönyörű környezetben

A fürdő építészeti értékeit mindenkinek látni kell, különleges élmény a gyógyító medencékben... olvasson tovább

Értékelés időpontja: 2020. március 10.
drNewmanM
Budapest, Magyarország
Kellemes fürdőzésre vágyik valaki és nem szeretne messzire utazni.

Minden ami a fürdőzéshez kell itt adott, kellemes kikapcsolódás, lazulás a medencékben, és még az... olvasson tovább

Értékelés időpontja: 2020. március 9.
dolhaia

2 072
3 276
3 555
2 072
Értékelés időpontja: 2018. január 11.

Azt hiszem kevesen vitatják, hogy a Gellért-fürdő Budapest egyik legszebb fürdője, ha nem a legszebb! Mikor ezt írom, akkor nem csupán magára a fürdőre gondolok, hanem az egész környezetére, Gellért-hegy, Gellért tér, Szabadság híd, Műegyetem stb.
Főleg este még hangsúlyosabb a környezet, mikor kinn ülünk a kerti thermal medencében, fölnézünk az egyik irányban a Szabadság szobor van fölöttünk kivilágítva, a másik irányban az épület kupolája szintén kivilágítva. A szaunába menet ráláthatunk a szintén kivilágított Szabadság hídra és akár a Duna túloldalán a Vásárcsarnokot és a Közgázt is láthatjuk. Az élmény egyedülálló, nem véletlen, hogy a turisták egyik kedvenc helye, szinte magyar szót nem is hallani, legalábbis vasárnap estefelé.
Azért azt meg kell jegyeznem, hogy annak ellenére, hogy a kinti szauna és merülő dézsa funkcionálisan szükséges ott, ahol van, a megvalósításuk borzalmas, átgondolatlan és nem odaillő!
A füdő belső medence tere szerencsére nagyjából eredeti és gyönyörű. A férfi - most már koedukált - belső thermál részleg még nagyjából eredeti állapotában megmaradt, és itt láthatjuk, hogy milyen szép volt eredetileg mindenhol. A női belső thermál részleget sajnos felújították - hát aki azt tervezte, jóváhagyta és kivitelezte, azokat mindet eltiltanám a hivatásuk gyakorlásától és akkor fínoman fogalmaztam -, olyan szomorú és lehangoló az egész, nem véletlen, hogy az emberek inkább a másik részlegben vannak.
Az öltözőknél személyzetet nem találtam, pedig többen is tanácstalanok voltak, ez nem vet jó fényt az intézményre.
A bejárati csarnok szerencsére még mindíg pazar és az épület kívülről is szépen rendben van.
Sajnálom az átgondolatlan, barbár felújítások rombolásait, ennél sokkal nagyobb szakértelemmel és szeretettel kellene hozzányúlni a még meglévő kincseinkhez!

A program dátuma: 2018. január
Köszönet neki: SzZ63
Értékelés időpontja: 2017. december 24. mobiltelefonon

Klasszikus budapesti fürdő, igazi kikapcsolódás. Minimális felújítás ráférne, de látszik, hogy folyamatosak a fejlesztések. Ajánlom!

A program dátuma: 2017. január
Köszönet neki: Vdudu
Értékelés időpontja: 2017. december 20.

Nem szeretek rosszat írni, de ez egészen felháborító volt. 5700 Ft a belépő, amiért az ember leginkább egy ízléstelen időutazásra fizet be. 40-50 éves koszos csempék, amik elcsúfítják az amúgy gyönyörű épületet. Az egész egy labirintus, ruhafogasokra akasztott írányjelző táblákkal. Zuhanyrózsa nélküli zuhanyzókkal, ahol barna a csempe a kitudjamitől. A kabinokra egy kerítésrács van felülről ráhegesztve, hogy ne másszon be senki. Ráadásul, amikor mi voltunk, konkrétan hányás szag terjengett. A büfében 1000 Ft egy korsó dobozos sör műanyagpohárral. A szauna ajtaja fémből van üvegbetétekkel, úgyhogy ha az ember elvéti, megégeti a kezét és lepedő persze nincs az árban.
Szóval sajnos nagyon ciki az egész és az árral párosítva egészen felháborító. Turisták előtt egészen szégyenletes.

A program dátuma: 2017. december
4  Köszönet neki: tarrf
Értékelés időpontja: 2017. december 9.

Csodálatos fürdő, gyógyulásra és úszásra egyaránt használható. Szép tiszta. Külső medencékkel nyáron strand is.

A program dátuma: 2017. március
Köszönet neki: Zsuzsanna C
Értékelés időpontja: 2017. november 12. mobiltelefonon

Kicsit drágállom a belépő árát. Nincs diák jegy. A masszázs ára meg horror. Az ügyeleti felár nincs ennyi egy állat kórházban... A közlekedő folyosó csúszós járólapjai telitalálatosak! Az A-ból B-be történő eljutás is hosszadalmas, nem beszélve arról, hogy egy labirintusból egyszerűbb kijutni. Bejutottam egy aqua fitnesz órára és ingyen megúsztam, ami szerintem csoda :).
A WC, mosdó száma kevés és hajszárítóból is lehetne több.
Nem meglepő, hogy több a külföldi turista, mint a magyar.

A program dátuma: 2017. november
1  Köszönet neki: vandordia