“Magyar hal, nemzetközi ízek”
Halkakas értékelése

Halkakas
Környék: Erzsébetváros
Értékelés időpontja: 2018. március 5.

Foglaltunk előre asztalt így megkaptuk a legnyugodtabb sarkot, de egyébként sem voltak sokan. A kétszemélyes haltál ízletes, bőséges volt és pont elég. A borok finomak voltak és bár széles a választék egy desszertbor még jól mutatna menükártyán. Az almás tart kicsit kemény volt, lehetséges, hogy másnapos, ebben kicsit csalódtam. A felszolgálásra viszont nem lehetett panaszunk. Mindenkinek bátran ajánlom, halakat nem különösebben kedvelőknek is! Az új hely jóval tágasabb mint a régi; van egy hangulatos galéria is.

1  Köszönet neki: Audreyka

Értékelés időpontja: 2018. február 25. mobiltelefonon

Csodás hely a halimádoknak. Halpikkelyes fallal, fa asztalokkal udvarias kiszolgálással. Különlegesen finom a tejszínes halleves, felejthetetlen a pontyropogós a kis mártásokkal. Halízelítőt a kiváncsiaknak ajánlom, mert ebben van ropogós, füstölt halpástétom, füstölt hal. A fish & chips pompás, az igazi csemege azonban a spenóttal töltött Baconban göngyölt harcsatekercs rozmaringos burgonyával. Madártej kiváló a mákos guba modern süti.

1  Köszönet neki: Szidif
Értékelés időpontja: 2018. február 20.

A Halkakasban voltunk több ízben is a régi helyen, a Veres Pálné utcában, amíg működött. Azt hittük végleg lehúzták a redőnyt. De szerencsére nem, újra megnyitottak a Dohány utca 36 alatt. Véletlenül akadtunk rá, miután a Karaván zárva volt, ott gondoltunk enni valami street food ételt. Beültünk négyen, ettünk Halkakas hallevest (remek volt), vegyes halakat roston gyökérzöldségekkel, fish and chips-szet és vegyes hal-ízelítőt. Ezek is mind jók voltak, kifejezett meglepetést a leves okozott, mely a fine dining irányában kacsingatott. A filozófia, a választék hasonló vagy tán épp az mint volt, a beltér igényesebb és tágasabb, mint a korábbi helyen. Kifejezetten jó élmény volt itt lenni, megyünk még.

2  Köszönet neki: 406endred
Értékelés időpontja: 2018. január 5.

Kétszer voltunk rövid időn belül, mert első alkalommal tudtuk meg, hogy igazi halászlé csak pénteken van....ez kis csalódást okozott, amit viszont a kapott ételek íze részben kárpótolt. Másodszorra már összejött a halászlé is....az én listámon nem éri el a szegedit, de ettől függetlenül az ételek íze kitűnő, viszont mindegyikben van egy, vagy több csavar is. (halászlében pl. halgombóc). A chiliszósz az fenomális....Azoknak ajánlom az éttermet, akik fogékonyak a megszokottól eltérő ízekre és formákra, ők nem fognak csalódni.

1  Köszönet neki: Ferenc-DR
Értékelés időpontja: 2017. december 21. mobiltelefonon

2 személyes tálat ettünk. Nagyon finom volt rajta minden. A köretek is tökéletesen sikerültek. A halak pedig fenomenálisan voltak elkészítve. Mindenki nagyon kedves volt. Csak ajánlani tudom a helyet.

1  Köszönet neki: 386attilac

A következőt megtekintő utazók: Halkakas ugyancsak megtekintették

Járt már itt: Halkakas? Ossza meg benyomásait!