“Olasz ízek a plázában”
Okay Italia értékelése

Okay Italia
Konyha: Olasz
Értékelés időpontja: 2018. március 5.

Szerintem finom olasz ételeket készítenek, már 2x voltunk itt, pizzát és tésztát ettünk. Külön tetszik, hogy hoznak ki egy nagy adag parmezánt (vagy gran padanot nem tudom) én imádom megszórni vele az olasz ételeket. Kicsit drága, de nem vészes, átlagosan 2500 ft körül mozognak az ételek (tészta). Van házi és durum tészta külön. Mi mozi után ültünk be (már a WestEnd-es ben is voltunk hasonló az is). Attól függetlenül, hogy pláza étterem, hangulatos hely.

Köszönet neki: Csimpi01

2024 a(z) 128 értékelésből

Értékelés időpontja: 2018. február 18.

Volt szerencsénk betévedni a nevezett helyre, ahol kávét szerettünk volna fogyasztani. Egy pincér odalépett hozzánk és nem túl kedvesen lerakta az étlapot elénk. Mondtam, hogy én csak egy presszó kávét szeretnék, mire a felszolgáló tekintete komorrá és szigorúvá vált. Én viccesnek tartottam az egészet, mert látszott, hogy szegény vagy kimerült vagy mentális problémái vannak, de a társaságomban lévő barátaim már nem találták a helyzetet olyan viccesnek, mind észrevették, hogy valami átfordult az emberben. Egyik barátom "Melange"-ot kért, mire kihozta a pincér nem az volt a pohárban. Szólni sem kellett, mert a felszolgáló magától észrevette, majd halk szitkozódás kíséretében elvitte. Nekem ez a hely így nem tetszett és biztos, hogy nem is fogunk többet oda menni. Sajnálom az alkalmazottat...

Köszönet neki: Roland M
Értékelés időpontja: 2018. február 9. mobiltelefonon

Vasàrnap mentünk ebédelni baràtokkal, mivel szàmítottunk rà hogy tömeg lesz próbàltunk asztalt foglalni de nem lehetett. Mikor megérkeztünk állt a sor az étterem elött. Kb 15-20 perc alatt kaptunk asztalt, de megérte várni, nagyon finom volt minden, és a felszolgàlók is kedvesek voltak. Jövünk még :)

Köszönet neki: Mazgi
Értékelés időpontja: 2018. február 5.

Le kell szögezem,hogy 1995-óta járok az Okay Italiba ,az összesben megfordultam már .Mindig maximálisan megvoltam,megvoltunk elégedve az ételeivel és az éttermeivel,de amit legutóbb tapasztaltunk a Kerepesi úti Arénában lévőben ,az sajnos alulmúlta minden várakozásunkat. Január közepén egy Keddi napon a családommal látogatunk el az étteremben. Az ételei továbbra is kiválóak , ami viszont a személyzetet a felszolgálást illeti ,hát az valami botrány. A feleségemmel és a fiammal tértünk be ebédidőben enni. Szerencsére még volt szabad asztaluk, így a bejárattól nem messze kaptunk is egyet. Étlapot kértünk , italt rendeltünk és böngésztük az ételeket Kis idő múlva egy nem túl megnyerő , nem túl ápolt , erősen pattanásos ,pocakos,kevés életörömmel teli,megkeseredett,unott arcú ,hosszú barna hajú ,harmincas évei végén-negyvenes évei elején járható „finom úri kisasszony” jelent meg az asztalunknál . A fejünk fölött áttekintve ,unottan érdeklődött ,hogy sikerült-e választani. Három paradicsomlevest kértünk kezdésnek , majd a feleségem egy tésztát Spaghetti con Gamberetti, a fiam egy pizzát én pedig egy Cordon bleu-t rendeltem, azaz ,csak rendeltem volna,mert a felszolgálóhölgy flegmán közölte,hogy az nincs egyek inkább pizzát. Nem akartam pizzát enni,ezért inkább Peto di Pollo con Spinaci-ra javítottam ,de sajnálatomra közölte, hogy az sincs és egyek inkább pizzát, de sebaj ,gondoltam ,nem adom fel és inkább kértem egy Vegyes Sült Hús tálat (Grigliáta Mista di Carne-t) ,de az sem volt. Itt már nem bírtam szó nélkül hagyni és megkérdeztem,hogy lehet,hogy háromból- három nincs? A válasz igen kurtára sikeredet, de annál érdekesebb volt : - A szakácsnőnek rossz napja van… Így hát végül pizzát rendeltem magamnak is. Mint később kiderült a mellettünk lévő asztalnál ülők is hasonlóan jártak ,csak ott a Lasagne helyett akarták a pizzára rábeszélni a vendégeket. Nem értem ,miért akarják az embereket az ételekről lebeszélni ,és görcsösen a pizzát ajánlani,amikor olyan széles a választék. Sokan voltak az étteremben , ezért amíg az ételekre vártunk beszélgetünk ,és nagyokat mosolyogtunk a köröttünk kialakult szituáción, amikor is arra lettünk figyelmesek ,hogy az imént említett felszolgáló hölgy ,magáról megfeledkezve leszegett állal a dekoltázsát nyomkodta az étel kiadónál. Mintha csak egy kozmetikában lett volna.Kolléganője pedig tőle párméterre a száját babrálva a telefonjával bíbelődött,és jól hallhatóan megjegyezte,hogy - minden vendég kretén,- majd artikulátlan vihogásba törtek ki,mindezt a zsúfolt étteremben. A következő percben pedig már ott állt az asztalunknál a hölgyemény ,az ételeinkkel a kezében ,Azzal a kézzel ,amivel nem olyan rég még magát nyomkodta. Ezek után nem túl nagy étvággyal nekiálltunk elfogyasztani az ételt . Nem győzöm hangsúlyozni ,az ételek kifogástalanok voltak,mégis csalódottan távoztunk az étteremből, mert a szerviz stílusa,megjelenése az valami förtelem volt ,és amit egy ilyen nagy múltú étterem az ételeivel,megjelenésével felépített azt sajnos,ezzel a felszolgálásnak nem nevezhető ,slampos,bután vihorászós, flegma selypítéssel , teljesen lerombol. Ez a kiszolgálás a Deák- téri éjjel-nappal nyitva tartó, olcsó kocsmákra emlékezetet. Remélem legközelebbi látogatásunkkor, egy fiatalabb,vidámabb,ápoltabb,kedvesebb személyzettel fogunk találkozni.

6  Köszönet neki: Istvan N
Értékelés időpontja: 2018. február 3. mobiltelefonon

A parommal mi sokszor szoktunk ide jarni, amikor az Arenaban shoppingolunk vagy mozizunk, mert remek a konyha, azonban a szemelyzet, a kiszolgalas folyamatosan pocsek! Legutoljara 2017. decemberben a ket unnep kozott jartunk itt a csaladdal. Az etelek ezuttal is nagyon finomak voltak, de a pincer elfelejtette leadni a rendelesunket, mar mindenki korulottunk, aki kesobb erkezett, sokkal hamarabb megkapta az etelet, mi meg mindig nem. Aztan amikor ezt szova tettuk a pincerunknel, semmi elnezest kerek nem volt, csak egy kurta valasz, hogy azonnal hozza, amint elkeszul. Biztos vagyok benne hogy csak akkor adta le a konyhan a rendelest, mert utana meg legalabb 20 percet vartunk. Csak azert nem alltunk fel azonnal, mert nagyon ehesek voltunk. Valamit az etterem vezetesnek kellene csinalni a szemelyzettel, mert a service botranyos es elfogadhatatlan. Arrol nem is beszelve, h az elejen a kenyeret az oliva olajjal es balzsam ecettel ugy rakjak le az asztalra, hogy elenk dobjak, mint a kutyaknak szokas... felhaborito! A vendegek csak a remek konyha miatt jarnak vissza, mert csak az jo, de az valoban nagyon jo! Egy ido utan viszont mar ez nem lesz eleg es nem lesz visszatero vendeg! De ez legyen az etterem gondja. Csak az uj vendeg meg nem tudja mire szamitson, ezert irom le: csak annak ajanlom, akit kielegit a jo konyha es nem zavarja a pocsek kiszolgalas!

2  Köszönet neki: 552timeak

A következőt megtekintő utazók: Okay Italia ugyancsak megtekintették

Járt már itt: Okay Italia? Ossza meg benyomásait!