“Étterem hét”

La Guna Étterem & Mori Sushi
Értékelés időpontja: 2018. március 11. mobiltelefonon

Többször jártunk már itt, vegyes érzelmekkel távozva, most az étterem hét keretében látogattuk meg az éttermet. Foglalásunk alapján kisértek asztalunkhoz, melyen foltos teritő, papírszalvéták, 1 db koszos textilszalvéta, foltos, ételmaradékos evőeszközök voltak és morzsás székek vették körül. Sok kedves pincér jellemzi a helyet, de a káosz is. Ételeket menűválasztás alapján (nemzetközi és ázsiai) lehet rendelni, keverni érthetően nem. A levesek alapvetően fnomak voltak, a kelbimbó krémleves a feltétjeivel kifejezetten, míg a húsleves kissé langyosra sikerült, a levesbetétje meg kevésnek bizonyult gyermekeim számára. Főételeknél a szűz mennyisége kevés (bőre nincs a menűtől eltérően) körete pedig hideg. A tányéron még voltak fogcsikorgató, ehetetlen, felismerhetetlen elemek. A marhaoldalasról ehető mennyiséget lehámozni művészet lett volna, hiszen nem volt rajta annyi. Az édeskömény püré viszont kifejezetten finom, míg a (konzerv?) fehérbab és parajos csusza felejthető. A desszerteknél feltűnik, hogy az ázsiai menüben a csokis tarte (ami finom volt), karamellás panna cotta található.... Hogy ezek mennyire ázsiaiak azt az olvasókra bízom! A körtés tarte melletti gyümölcs coulis nagyon kevés, a 10-szerese is kevés lenne, annyira száraz, míg a málnás túrótorta ajánlott.

1  Köszönet neki: Molnar1970

Értékelés időpontja: 2018. március 3. mobiltelefonon

Sokszor megfordulunk itt. Finom ételek, kedves kiszolgálás. Családias kertvárosi hangulat. Nemzetközi konyha.

1  Köszönet neki: novakedina
Értékelés időpontja: 2018. február 12.

Sokszor jártunk már ebben az étteremben, és mindig kellemesen éreztük magunkat. Ezért bátran vágtunk neki, hogy itt ünnepeljük meg egyik családtagunk 30. születésnapját.
Az asztalfoglalás során kicsit csalódott voltam, mert ugyan megmondtam, hogy melyik asztalhoz szeretnék ülni, nem kaptam biztos választ arra, hogy ez lehetséges lesz. Ekkor annyit kértem, hogy két terem közül legalább a belsőbe ültessenek le bennünket.
Érkezéskor a külső teremben lévő asztalhoz vezetett a hostess. Amikor szóltam, hogy az asztal lefoglalásakor kifejezetten kértem a másik termet, kissé idegesnek tűnt a hölgy, de bevezetett a belső teremben lévő egyik asztalhoz. Nem ahhoz, amelyet kértem, pedig az is meg volt terítve, és nem ült ott senki, de ezt már nem tettem szóvá.
A rendelés után az italokra legalább 15-20 percet vártunk, az ételre pedig több, mint egy órát. Már kopogott a szemünk az éhségtől, mire megkaptuk a kiválasztott fogásokat. Többen tapasztaltuk, hogy a választott étel iztelen volt, de az ünnepelt családtag legalább elégedett volt az általa választott étellel.
Pozitívum: a pincérünk kedves volt, és egy üveg ajándék limonádét is hozott, mert érezte, hogy túl sokat várakoztatott.
Magunk között azzal viccelődtünk, hogy a szakács alighanem lebetegedett és a pultosnak kellett beállni a konyhába. Azt hiszem, másik törzshelyet kell keresnünk. :-( Sajnálom, mert korábban nagyon kellemes hely volt.

2  Köszönet neki: MonikaFulop
Értékelés időpontja: 2017. november 14.

... A kedves vendégeknek eléggé fel kell kötniük az alsót. Az étterem ugyanis nagyon remek- de, ahogy el lehet jutni ide???? "Az ipar fellegvára" hírdeti a tábla, a töredezett utak, méteres latyak, tócsák "világában". Megérkezéskor a kerékpárt nem igazán lehet hova tenni- bár kétségtelen, nem így jön az átlagvendég. (Megjegyzem, mivel némileg távolabb van az étterem az általam látogatott helyektől, egy napon az ebédet és a vacsorát is itt költöttem el. Az "iratban" ezt mint első / második felvonás említem, és a lenti ételeket fogyasztottam.) A belső igen tetszetős. (Bár nem a japános, szerintem inkább a buddhista vonalat viszi). A belső terem tágas, és úgyszint ügyesen, szépen kialakított. S, nézzük az ételeket. No, a "Szárnyas máj terrine egressel" No,ez sajátos meglepetés volt- a máj burka már kívülről is kellemesen édes- a belseje határozottan kemény. Ám a kaláccsal, és az egressel- sőt, édes ropogóssal kiegészítéssel. MENNYEI!!!! Mivel ittjártam KÉT felvonásban történt- a "Gyöngytyúk eszencia leves libamájjal töltött burgonya gombóccal" is terítékre került. Nos, ezt "haladóknak" ajánlanám. Nem adja magát olyan könnyen, mint a fenti étek. De, hogy ha a letisztult ízeket keressük- tökéletes választás. És a felszolgálása is tökéletes- a hölgy külön hozza ki a levest, és önti a tányérra. (Ezzel a hőfokra is ügyelnek- ami más fogás kapcsán is érdekes lesz majd). Főtelként a " konfitált kacsamell szeletek fahéjjas almapürével vajas gnocchival" jött. (Én ezt abáltnak mondanám, de a "konyhanyelv" nálunk már csak ilyen. Étterm sem nagyon lesz, csak /davaj/ bistro...) Nos, akár abált, akár konfitált- TÖKÉLETES lett ez is. Az ételen igazán jól érződik a kacsára jellemző enyhén (épp a szükséges mértékig) kövérkés rész, a hús, és a remekül eltalált kiegészítés... A krumpligombóc (gnocchi) is nagyszerű kiegészítője az ételnek. A "második felvonás" a "vajas tésztában sült mézes-gyömbéres lazac hollandi mártással, zöld spárgával". Ropogós, könnyed, mennyei. A lazac jól sikerült, a spárga friss, a kiegészítők jól illenek egymáshoz. A hőfokról tettem már említést- nos, a "belga csokitorony" hűtve érkezett. Tömény, ropogós, apró "meglepetés" kiegészítőkkel (ez az összes ételre jellemző volt, és nagyon- nagyon jól eégszítette ki azokat). A "második felvonás" a "joghurtos-mangós pohárkrém" - réteges, színes, édes és savanykás tökéletes találkozása. A hely (maga az étterem)- nagyon érdekes, hangulatos, és igazán színvonalat. BENT(!)- nekem, természetkedvelőnek ez igazán nagy kincs- található a kis tavacska, jjapán pontyokkal (!) - S, ennek nyomán említeném meg a "hibát" is- a felszolgálók az "első felvonásnál" egy másik asztalhoz ültettek. Ha külön lehet választani, vagy szokásom szerint körbenézek, mielőtt leülök- akkor ez már az "első felvonásnál" is így lett volna. A második alkalommal erre már készültem. És igazán remek volt "tóparton"- és mégis (a kinti, eső ellen védett) asztalnál elkölteni - a fenti csodákat... Szóval- Kedves Csepeliek! Kéretik igazán megbecsülni ezt a helyet- és kedves egyéb kerületiek! Látogassatok el ide gyakrabban! Megéri!

Köszönet neki: Dombi S
Értékelés időpontja: 2017. november 6. mobiltelefonon

Kellemes hely. Mi a magyarosabb étlapról fogyasztottunk. Az finom volt. Mindeni a társaságban elégedett volt.

Köszönet neki: Vartetomi

A következőt megtekintő utazók: La Guna Étterem & Mori Sushi ugyancsak megtekintették

Járt már itt: La Guna Étterem & Mori Sushi? Ossza meg benyomásait!