“Katasztrofalis felszolgalas”

15. helyezett 184 Cukrászda közül Budapesten
Konyha: Magyar, Kávéház
Milyen alkalomra? Romantikus, Helyi konyha
Étkezési lehetőségek: Vacsora, Késő éjszakai, Ebéd, Reggeli, Foglalások
Leírás: Tradíció és korszerűség. Tisztelet a hagyományoknak, nyitottság az újra. Ez jellemzi a 130 éves Centrál Kávéház és Éttermet. Büszkék vagyunk elődeinkre, és tisztában vagyunk korunk kihívásaival. Nem megidézni akarjuk a múltat, hanem újjáéleszteni azt a szellemiséget, mely ezt a helyet egykoron a főváros egyik legkedveltebb intellektuális központjává tette. Mégpedig az Önök segítségével. Hiszen mi csak a "díszletet" adhatjuk - a patinás környezetet, a finom ételeket, csábító édességeket és frissítő italokat – a hangulatról Önök gondoskodnak. Mindazok, akik betérnek hozzánk reggel egy kávéra, délben ebédre, színház előtt egy pohár borra vagy utána egy könnyű vacsorára esteleg alkotó közönségként részt vesznek valamelyik programunkon.
Értékelés időpontja: 2016. október 22.

Borzasztoan csalodottak vagyunk. Megerkezesunkor meg nem is gondoltuk volna, hogy a felszolgalok ennyire nevetsegesen keveset ertenek a munkajukhoz. Reggelizni es kavet fogyasztani mentunk a central kavehazba, sajnos nem tudom nagy betuvel irni a kavezo nevet. Rendeltunk, felszolgaltak minden rendben volt. Mikor vegeztunk a reggelivel, 20 perc utan az ures tanyarainkat attettuk a mellettunk levo ures asztalra mert zavart minket a beszelgetesben. Hozza szeretnem tenni, hogy a kavezo nem volt tele, osszesen 3 felszolgalo szemelyzetet szamoltunk. Mikor megrendeltuk a szamlat, sajnos nem kozoltuk elore, hogy kulon szeretnenk fizetni, ez rettentoen megviselte a fiatal pincerholgyet, mert borzasztoan rancolta a homlokat. A vallrangatasahoz mar inkabb nem fuznek egyeb kommentart, kritikan aluli ebben a szakmaban. mikor masodszorra jott vissza hozzank az asztalhoz es megkerdezte mit akarunk, megmondtuk, hogy meg mindig fizetni szeretnenk. Nem akarta, hogy kulon fizessunk, neki jobb lett volna egybe. mi meg mondtuk, hogy nekunk jobb lenne kulon. sajnos megint rossz valaszt adtunk mert meg idegesebb lett a kisasszony. vegulis sokat nem kellett volna stresszelnie magat mert a szamla tartalmazza a 12 % borravalot, tehat o igy is ugy is nyer. sajnos. harmadik probalkozasanal mondtuk neki, hogy hozzon egy szamologepet ha fejben nem megy neki osszeadni a dolgokat. Hal Istennek hozott, mar majdnem mehettunk de aztan megint el kellett szaladnia mert a visszajaro penz nem volt nala. legvegen figyelmeztett minket, hogy meg 330 forinttal az adosai vagyunk mert hat a borravalo az ugye jar es annyi hianyzik meg. ebben a pillanatban erosen le kellett fognunk magunkat, de mivel felszolgalo a szakmank nekunk is es professzionalis dolgozunk ez nem volt nehez. Par eve Svajcban dolgozunk, a vendeglatasban, felszolgalokent 5 csillagos hotelekben es tortenelmi szallodakban. Mindenhol megalltuk a helyunket es imadnak minket mert kedvesek, figyelmesek vagyunk es barmilyen elcsepelt is a mondat de a vendeg az elso es a vendeg a kiraly. Kedves Vezetok! Kerem Onoket, hogy tegyenek egy pillantast a felszolgaloira, akik a ceg arcai!!es huzzanak egy felsobb nivo hatart a munkavallaloiknak, kulonben elveszitik a szamomra amugy kerdeses helyuket a ranglistan.

6  Köszönet neki: Janka J

Értékelés időpontja: 2016. október 15.

Késő délben, csak egy kávéra és süteményre tértünk be a Centrálba. Magam ritkán fogyasztok édességet, a társaim elé kerülő sütemények megjelenése azonban számomra is élmény jelentett. Míg ők közelebbi ismerkedésbe kezdtek választottjaikkal, én – minden érdek nélkül – elindultam, hogy szemügyre vegyem a vitrinben kiállított kollekciót. A pultban finom ízléssel, elegánsan épített, apró műtárgyak változatos sorát találtam. Néhányuk megjelenése szellemesen lépte át a klasszikus elődje által sugallt konvenciót. Társaim a „tartalmakról” hasonlóan nyilatkoztak – az édességek összetevőinek átgondolt arányaiért, a klasszikusok esetében pedig az ízhatások finom áthangolásáért lelkesedtek. A körültekintő, gondos kiszolgálás – egyéni kéréseink is maradéktalanul teljesültek –, jól szervezett, munkájára igényes személyzetről tanuskodik. Most már kíváncsiak lettünk a Centrál melegkonyhájára is...

Köszönet neki: Kisecset
Értékelés időpontja: 2016. május 7. mobiltelefonon

Szombat délután. Beszaladtunk egy süteményre kávéval. A felszolgáló nagyon kedves csak sokat kell rá várni. 17 perc után megérkezik amit kértünk. Egy része. A kávé hosszú pedig presszót kertünk. A tiramisu ujra van értelmezve. Borzasztó. A szilva szörp az finom. Állítólag személyzet váltás történt. Ettől függetlenül én nem ajánlom. Az éttermi részt ez a poszt nem érinti. Véleményt csak a cukrászda kapott most.

Köszönet neki: 328attilak
Értékelés időpontja: 2016. április 25. mobiltelefonon

Beugrottunk egy üditőre és fagylaltra. Sajnos a hely inkább a turistàkra vár, a felszolgáló szinte ledobta az itallapot elènk. Hangulatos hely, gyors megbeszèlèsre alkalmas. Ennyi

2  Köszönet neki: Nelly B
TVadasz, a Centrál Kávéház és Étterem alkalmazásában álló Vezető válaszolt erre az értékelésre.Megválaszolva 2016. május 20.

Tisztelt Hölgyem!

Hamarosan kínálatunkban megjelennek a fagylaltkelyheink, melyeket a nyári étlapunkon ajánljuk! Elnézést kérünk felszolgálónk viselkedése miatt, reméljük ellátogat hozzánk a jövőben és a Centrál hangulatával, vendéglátásával és visszanyerjük megtisztelő bizalmát!

Tisztelettel:
Centrál Kávéház és Étterem Vezetősége

Értékelés időpontja: 2016. február 15.

Első találkozásunk az étteremmel (nem véletlenül) Valentin napjára esett.
Az éttermet megelőzi a híre, így nagy várakozással nyitottunk be a pompás épületbe. Klasszikus, tradicionális budapesti kávéházi hangulat fogad, s ezt a lehető legjobb értelemben gondolom: csodás, hangulatos enteriőr, élő, kellemes zongoramuzsika.
A figyelmes pincér megnyugtató mosollyal, zokszó nélkül, pillanatok alatt takarította föl a földről véletlenül levert üvegpohár szilánkjait.
A kiszolgálás profi, enyhén kimért.
A "Mentás bodza limonádé" nagyon jó választás volt.
- "Bőrén sült fogas olívástúrógombóccal és citromos-zöldfűszeres mártással":
omlós, "széteső" hús, mennyei mártásokkal - nagyon finom.
- "Csirkepaprikás tojásos nokedlivel és salátával":
csontjától megszabadított két csirkecomb ízlésesen tálalva, melyek nagyon finom szaftban kelletik magukat. A nokedli rendben van, semmi extra.
- Rákóczi túrós: isteni.
- Sacher: nekem egy picit túl édes, de nagyon finom.
Az árak teljesen elfogadhatóak, a számlán külön föltüntetve a szervízdíj.
Mindenkinek bátran ajánlom a Kávéházat, bármely időszakban.
Negatívum: a nyüzsgő pincéreket néha nehéz "elkapni", illetve a környékbeli belvárosi utcákban a parkolás rémálom.

Köszönet neki: Zmák B

A következőt megtekintő utazók: Centrál Kávéház és Étterem ugyancsak megtekintették

Járt már itt: Centrál Kávéház és Étterem? Ossza meg benyomásait!