“Nem olcsó, de minden pénzt megér.”

Centrál Kávéház és Étterem
16. helyezett 184 Cukrászda közül Budapesten
Konyha: Magyar, Kávéház
Milyen alkalomra? Romantikus, Helyi konyha
Étkezési lehetőségek: Késő éjszakai, Ebéd, Vacsora, Reggeli, Foglalások
Leírás: Tradíció és korszerűség. Tisztelet a hagyományoknak, nyitottság az újra. Ez jellemzi a 130 éves Centrál Kávéház és Éttermet. Büszkék vagyunk elődeinkre, és tisztában vagyunk korunk kihívásaival. Nem megidézni akarjuk a múltat, hanem újjáéleszteni azt a szellemiséget, mely ezt a helyet egykoron a főváros egyik legkedveltebb intellektuális központjává tette. Mégpedig az Önök segítségével. Hiszen mi csak a "díszletet" adhatjuk - a patinás környezetet, a finom ételeket, csábító édességeket és frissítő italokat – a hangulatról Önök gondoskodnak. Mindazok, akik betérnek hozzánk reggel egy kávéra, délben ebédre, színház előtt egy pohár borra vagy utána egy könnyű vacsorára esteleg alkotó közönségként részt vesznek valamelyik programunkon.
Értékelés időpontja: 2017. október 15.

Profi kiszolgálás, nagyon finom volt minden amit rendeltem. Tetszett, a hely hangulata és finom volt a kávé.

Köszönet neki: rockymano

Értékelés időpontja: 2017. július 26.

Igazi "békebeli" hangulatú kávéház évről évre romló színvonalon. A klasszikus belvárosi kávéház árszabása a nyújtott szolgáltatásokhoz és a kínálat minőségéhez képest erősen túlzó. Az eső elől szaladtunk be a minap kis társasággal. Az egyik kifejezetten kelletlen pincér közölte, hogy ne a kávéház békés, akkor még szinte néptelen, hanem a kissé zsúfolt részében üljünk le (talán ekkor szerencsésebb lett volna ázni egy keveset, és másik helyet keresni). Nagy nehezen szolgálták fel a kávékat, majd a rendelt fogásokat, mindent unottan, sértetten. A kávé kifejezetten gyenge minőségű volt minden rendelt változatban - ez nagy csalódás, néhány évvel korábban kifejezetten jó kávét mértek itt. A sütemények némelyike kifejezetten friss, izgalmas és ízletes, egy részük azonban valószínűleg nem aznap készült, ami az árakhoz képest botrányos. A számlához tartozó szervízdíj a belvárosi vendéglátó egységekhez képest is magas. Hiába a kellemes enteriőr, a barátságtalan, a legkevésbé sem vendégorientált pincérek, és a közepesnél gyengébb minőségű étel/ital inkább riasztja, mint vonzza a vendégeket. Nem valószínű, hogy belátható időn belül újra kedvet kapnánk hozzá.

Köszönet neki: Huncutnyul
CentralCafe1887, a Centrál Kávéház és Étterem alkalmazásában álló Közönségkapcsolati vezető válaszolt erre az értékelésre.Megválaszolva 2017. július 30.

Kedves Huncutnyul!

Először is szeretnénk elnézést kérni pincérünk viselkedése miatt, visszajelzése segít, hogy hasonló eset ne fordulhasson elő kávéházunkban.
A Centrál Kávéház és Étterem cukrászata mindig friss és minőségi alapanyagokból, nagy gondossággal megalkotott desszertekkel várja vendégeit, visszajelzését továbbítottam kollégáimmak.

Reméljük, a későbbiekben visszatér hozzánk, és lesz lehetőségünk bizonyítani, hogy nemcsak kávéházunk múltja, de jelene miatt is érdemes minket választania, akár kávézni, sütizni vagy vacsorázni ül be a Centrál Kávéházba!

Üdvözlettel, a Centrál csapata

Értékelés időpontja: 2017. február 8.

A kiszolgálás gyors és színvonalas, maga a kávéház gyönyörű épületben kapott helyett. Az espresso finom volt, és az Eszterházy tortában nem csalódtam.

1  Köszönet neki: Barbara B
Értékelés időpontja: 2017. január 2. mobiltelefonon

Kellemes hangulatú kávézó, talán jobb kávét és desszertet vártam volna. A felszolgálás rendben volt.

Köszönet neki: Sándor L
Értékelés időpontja: 2016. december 12.

A Belvárosban kellett találkoznom üzletfelemmel, a Centrált beszéltük meg helyszínként.
Nem jó kávé, közepes minőségű sütemény mellé büntetés-rossz felszolgálást kaptunk. Tudom, nem lehet ma lelkes és motivált pincért kapni, de ne én érezzem már rosszul magam miatta. Lassú, pontatlan, pökhendi.
Mindegy. A kávéházban meleg volt, a szék kényelmes volt, Az üzletet nyélbe ütöttük. Mi mást is akarok?

Köszönet neki: Gasztromann

A következőt megtekintő utazók: Centrál Kávéház és Étterem ugyancsak megtekintették

Járt már itt: Centrál Kávéház és Étterem? Ossza meg benyomásait!