“Régi dicsőségünk alaposan megkopott fénye...”
Kadar Etkezde értékelése

Kadar Etkezde
Konyha: Magyar, Izraeli
Milyen alkalomra? Helyi konyha
Étkezési lehetőségek: Reggeli, Foglalások
Környék: Erzsébetváros
Értékelés időpontja: 2018. március 8.

Hétköznap fél kettő, ideális ebédidő. Hely is akad a kockás viaszosvászon terítős asztalnál. A felszolgáló hölgy azonnal hozza a kissé szakadt kétoldalnyi étlapot, az állandó és a napi(?) kínálattal. Sajnos a klasszikus kelkáposzta-fasírt együttes már elfogyott, de sebaj, jöjjön a zöldséges daragaluska leves, lecsós pulyka rizzsel, káposztás tészta slusszal. Az ételek igen gyorsan érkeznek, a felszolgáló kedves, készséges. A csalódást ugyan nem kértem, de az is jött: a leves sótlan, a daragaluska érdekes módon túlfőtt, ám belül hideg volt. A lecsó jó ízű, a pulyka - mondjuk így - elnagyolt ízesítésű. A rizs katasztrofálisan kiszárítva a mikróban. A káposztás tészta enyhített a csalódáson: jól pirított káposzta, friss tészta, elég bors. Fizetéskor - a szokott helyen a sarokban - vastagon fog a ceruza; az ár-érték arány nem a legjobb. Tanulság: hiába a 60 év, hiába Kádár úr nosztalgikus neve, hiába a sok régi és mai celeb fényképe a falon, az igazi jó ízeket ez nem pótolja. Mindegy, maradjon meg emlékezetünkben a kiváló káposztás tészta meg a ruhákba azonnal beivódó, nehezen múló ételszag...

Köszönet neki: Zilahy

Értékelés időpontja: 2017. szeptember 3. mobiltelefonon

Kétszer voltam ebben az étteremben. Mindkétszer nagyszerű élményben volt részem. Az ételek nagyon finomak (én húslevest és sült csirkecombot ettem), a személyzet kedves, segítőkész. Az egy baj az, hogy kicsi helyre zsúfoltak be sok asztalt, így nehéz elférni, de ki lehet bírni.
Minden elismerésem!!

1  Köszönet neki: Footprints726511
Értékelés időpontja: 2017. augusztus 29. mobiltelefonon

Igazi retró hangulat, kedves kiszolgálás, isteni finom ételek és italok. Kicsit sem drága hely. Nagyon tudom ajánlani bárkinek :)

Köszönet neki: 870l_szl_s
Értékelés időpontja: 2017. március 30.

A Kádár nem több, mint egy kifőzde. Nagyon hangulatos, ikonikus, neves. De akkor is csak egy kifőzde. Ha többet várunk tőle, csalódunk. Néha betérek, épp a békebeli hangulat miatt. Többnyire főzeléket eszem vagy sóletet.

A látogatás dátuma: 2017. január
1  Köszönet neki: 406endred
Értékelés időpontja: 2017. február 17.

Kollegákkal egy déli ebéd során látogattuk meg a helyet. Kivülről hangulatos helynek tűnik, ám bent borzasztó ételszag van. Semmi szellőzés, a ruhánk semmi perc alatt átvette a szagot. Az ételek irreálisan drágák, és nem is hozzák a kívánt minőséget és mennyiséget. Persze értem én, hogy ez külfödnek szól, de akkor is. A pincérek, bár gondolom a jó szándék vezérli őket, borasztó erőszakosak és tolakodóak. Az egyik ki is kötötte az ebéd végén, hogy a borravalót neki adjuk zsebbe, mert csak igy tudja készhez kapni. A legjobb dolog azonban a fizetésnél következett, amikor is egy kancsó málnaszörpre elkértek tőlünk 1,500 Forintot, úgy, hogy az étlapon ez sehol nem volt feltűntetve. Tudom én, hogy retró meg minden, de gondolom már akkor is divat volt az árakat kiírni...

A látogatás dátuma: 2017. február
6  Köszönet neki: Traveler703168

A következőt megtekintő utazók: Kadar Etkezde ugyancsak megtekintették

Járt már itt: Kadar Etkezde? Ossza meg benyomásait!