“Finom, házias, figyelmes kiszolgálás”
Fenyogyongye vendeglo értékelése

Fenyogyongye vendeglo
Értékelés időpontja: 2018. március 11.

Először jártam it, ajánlásra. Nem vártam túl sokat a helytől, így igen kellemes meglepetés volt a nagy választék, és még inkább a figyelmes, gyors és udvarias kiszolgálás, a telt ház ellenére. Mind a gulyásleves, mind a túrógombóc kitűnő volt. Ha arra járok, feltétlenül benézek még.

1  Köszönet neki: KarelGott

Értékelés időpontja: 2018. február 10.

Amikor megláttam a helyezést elcsodálkoztam. Az átlagosnál jobb és a környezet sok mindenért kárpótol . Egy kis kirándulás után érdemes itt megpihenni és enni egy jót. Én csak ajánlani tudom.

1  Köszönet neki: DoktorM2
Értékelés időpontja: 2017. december 9.

Valóságos gyöngy ez a gyöngy, ez a Fenyőgyöngye itt a Szépvölgyi út tetején, már majdnem a Hármashatár hegyen.

Bizony sok évtizede már, hogy itt jártam, de mintha semmi nem változott volna. Ugyanolyan kellemes, barátságos hely, ugyanolyan jó a kiszolgálás és ugyanolyan jó a konyha. Meglepetésünkre még az akkori fiatal pincér is ugyanaz volt, igaz, ma már ő a tulajdonos. Kedves és figyelmes embert láttunk viszont.

Általában olyan nosztalgikus az egész hely, -már azoknak, akik a nyolcvanas években voltak fiatalok.

Sajnos nem foglalTunk asztalt, ezért aztán a bejárat közelében adtak helyet és nem a belső világos, szép tiszta teremben. Ez volt az egyetlen kifogásolni való.
Az étlap minden igényt kielėgÍt.

Nem állom meg, hogy le ne írjam a leves összetevőit, mert ilyen fínomat már nagyon régen nem ettem. Igazi kulináris trouvaille ez a leves, aminek nem tudni miért éppen „kaszás” a neve. Talán ha ezt eszed, később jön érted a kaszás…

Tehát a kaszás leves: főtt borjúláb, savanyú tejfölös fokhagymás levesben. (Azért ne gondoljunk valami nagy darab borjú lábra, inkább csak jelzésként van a levesben néhány szemernyi.)
A rántott szelet jó nagy adag, a felét be is kellett csomagoltatni.

Hanem a szalontüdő, a peisli!!

Hónapok óta keresek egy helyet, ahol szalontüdőt tudok enni, hát EZ AZ A HELY!
Adnak hozzá citromot és babérlevél is van benne, -szóval, ahogy kell!

Nem véletlenül hívják savanyú tüdőnek ezt az ételt. Akkor igazán jó, ha kicsit, -de csak éppen, hogy,- savanykás. Hát ehhez kell a citrom, hogy te tegyél bele annyit, amennyit jónak látsz. Ilyet még eddig soha sehol nem tapasztaltam. Általában a tüdőhöz nem adnak külön citromot, pláne kérés nélkül.

Egyedül a zsemlegombóc hagyott maga után kívánni valót, sajnos szinte biztos, hogy nem pirított zsemlekockákból készült.

Az árak is elfogadhatóak, nyugodtan térj be ide akkor is, ha nyugdíjas vagy. A parkolás ingyenes.

1  Köszönet neki: shangri-la-fan
Értékelés időpontja: 2017. december 4. mobiltelefonon

Ebéd szombaton hármasban. A menü terjedelmes, a választás nem egyszerű. Sok régen, ill. ritkán látott fogás csábít. Végül is a választás: Húsleves csirkemajjal, fürjtojással, óvári borda vegyes körettel, borjúláb rántva, bécsiszelet. Végére megkockáztattam egy somlóit, tényleg nem volt benne mazsola! Az adagok méretesek, ízvilág rendben!
Elég sokan voltak, de a kiszolgálás flott és udvarias volt.
Nem tudom, vártam-e valamit, de kellemes élmény volt.
Valószínűleg visszatérünk, mert meg sok csábító fogást kipróbálnék.
Árak teljesen normálisak, sőt!

2  Köszönet neki: Hapu46
Értékelés időpontja: 2017. június 22.

És kellemesen elfáradva tértünk be a vendéglőbe. Nem bántuk meg. Nagyon szép, kellemes, barátságos környezetben, gyors és udvarias kiszolgálásban volt részünk. Kipihenten és elégedetten távoztunk. Az biztos, hogy eljövünk ide máskor is...

A látogatás dátuma: 2017. június
1  Köszönet neki: vendeg123

A következőt megtekintő utazók: Fenyogyongye vendeglo ugyancsak megtekintették

Járt már itt: Fenyogyongye vendeglo? Ossza meg benyomásait!