“Tökéletes ízek hangulatos környezetben”
Ket Szerecsen értékelése

Ket Szerecsen
Milyen alkalomra? Különleges alkalmak, Romantikus
Étkezési lehetőségek: Ebéd, Késő éjszakai, Reggeli, Vacsora, Kültéri asztalok, Foglalások
Környék: Terézváros
Értékelés időpontja: 2018. augusztus 6.

Egy étterem, ahol jól indulhat a nap egy korrekt reggelivel, ahova beeshetünk egy gyors ebédre naponta változó fogásokkal, ahol bátran tapasozhatunk a haverokkal a kiváló italok mellett, vagy eltölthetünk egy kellemes vacsorát. Az állandó étlap mellett pedig a heti ajánlatról is választhatunk, amely igyekszik követni a szezonális alapanyagok felhasználását. Soknak tűnhet így elsőre, de még sincsen 20 oldalas étlap felesleges fogásokkal, mindenből csak a szükséges mennyiséget kínálják, de azt kiváló minőségben és remek ízekkel. A menün a magyaros ételek mellett tökéletesen elférnek a nemzetközi konyha ízei is. Hibátlanul készített kacsacomb: szaftos, de a bőr ropogós; a csirkepörköltben a hús comb formájában érkezik, ami olyan omlós hogy maradéktalanul leválik a csontról és a petrezselymes galuskával, valamint tejfölös uborkasalátával kiegészülve egy olyan főétel, amelyet nagymamáink is megirigyelnének. A desszertként érkező mille-feuille minden egyes falatja maga a csoda, akár csak a creme brulée, amely szintén remek, és külön örömteli, hogy a jelenlegi "vanília válság" ellenére se spórolták ki belőle. Az egyetlen fogás, amit nem igazán tudok hova tenni, az a bazsalikomos paradicsomleves - se az olaszos, se a magyaros vonalat nem igazán követte számomra, mintha egy hámozott paradicsom konzervet alaplével felengedve félig-meddig letrumixoltak volna, de hát ízlések és pofonok. Az ételek egyébként mindenféle cicoma nélkül, de nagyon ízlésesen vannak tálalva, a mennyiségre pedig nem lehet panasz, garantáltan jól fogunk lakni. Említésre méltó, hogy az étlapon jelölve van a glutén-, illetve laktózmentesség az egyes ételeknél, a heti menün viszont érthetetlen okokból ezt mellőzik, és ha efelől érdeklődünk a felszolgálóknál, akkor ahelyett hogy megkérdeznék a szakácsokat, valamiért inkább ők próbálják kiokoskodni hogy mit tartalmazhat az adott étel, miközben tisztán lehet látni, hogy nincsenek teljesen tisztában vele. Nem is várom el, hogy mindent tudjanak fejből e téren, de azt, hogy felajánlják hogy megkérdezik a konyhán, már annál inkább. Ezt leszámítva a kiszolgálás minőségére nem lehet panasz. 2018-ban már kevés az olyan hely, ahol nem számítják fel alapból a szervízdíjat, de a Két Szerecsen a ritka kivételek egyike, ahol mi magunk dönthetünk a borravaló mértékéről. Az ételek egyébként remek ár-érték aránnyal bírnak, kicsit sincsenek túlárazva, annak ellenére sem hogy a belvárosban vagyunk!
A hely stílusa számomra roppant megnyerő volt, a különböző lámpák, az eltérő huzatok a többféle ülőalkalmatosságokon mind hozzátesznek az étterem atmoszférájához, pozitív irányba. Bent kissé zsúfolt, de szerencsére a terasz meglehetősen nagy. Szükséges is a sok hely, hiszen roppant népszerű a Két Szerecsen. Délután 4-5 óra körül, mikor más hely kong az ürességtől, itt akkor is rengetegen vannak, vacsora időben foglalás nélkül szerintem nem érdemes próbálkozni.
Ami engem kissé zavart, hogy a padló tele volt ételmaradványokkal. Annyi tiszta felületet nem sikerült találnom, hogy a táskámat a földre tudjam tenni. Lehet csak az előző asztaltársaság hibája volt, de érdemes lenne erre jobban odafigyelni. Továbbá nem éppen a legkifinomultabb és esztétikusabb megoldás az abroszként funkcionáló papírlap, bár kétségkívül a legegyszerűbb.
Összességében én nagyon elégedett voltam a Két Szerecsennel, bátran ajánlom másnak is, szerintem nem fog csalódni!

1  Köszönet neki: B_Benjamin648

Értékelés időpontja: 2018. július 20. mobiltelefonon

Remek borok, jó kiszolgálás, és finom ételek! Garantált minőség! Érdemes helyett foglalni, mert általában nincs szabad asztal!

Köszönet neki: Global729394
Értékelés időpontja: 2018. július 9.

A legnagyobb kedvencem egesz Budapesten. Megyek sorba: Nagyon jol foznek, remekul kombinaljak az izeket, egyedi, es plusszos elmeny. Sok helyen erzem ugy, miutan fizettem egy vagyont, hogy bar jollakni jollaktam, nem tett hozza kulonosebben az eletemhez. Na EZ a hely nem ilyen. Emlekezetes izek, amiert megeri visszajarni. Orias telitalalat a Somloi maskant (edes szajuaknak), es az etelek latvanyara, gusztusos talalasara is nagy hangsulyt fektetnek. Dobbenetes volt szamomra, hogy miutan elso latogatasomat kovetoen fel evvel (!) kesobb ujra elmentem a helyre, a pincer emlekezett arra, mit rendeltem anno, es kerdezte, hogy ujra egy olyat hozhat-e. :) Maximalis pontszam minden tekintetben.

1  Köszönet neki: Zsanett D
Értékelés időpontja: 2018. június 26.

Múzeum látogatás után tértünk be az étterembe, csak úgy találomra. Már az utcáról megfogott bennünket a hely atmoszférája. Gyerekekkel voltunk, mindannyian találtunk az ízlésünknek megfelelő ételt. A kiszolgálás remek, az ételek finomak, szóval minden rendben van ezzel az étteremmel.

Köszönet neki: vargajudithu
Értékelés időpontja: 2018. június 6.

Hosszú szünet után jártunk itt újra vacsorázni, színház utáni könnyű fogásokra. Jó az ételválaszték, a heti ajánlatból választott fogások érdekesek, ízletesek voltak, gusztusosan tálalva. A személyzet kedves, de nem tolakodó. Nincs automatikus felszolgálási díj, de szívesen hozzátettünk a számlához.
Korábban egy esti kávéra tértem be, akkor is kellemes élménnyel távoztam.
Szimpatikus a hozzáállásuk az internethez is: van wifijük és az esti időszakban (érthető okokból) kérik a laptop használat mellőzését.

1  Köszönet neki: László S

A következőt megtekintő utazók: Ket Szerecsen ugyancsak megtekintették

Járt már itt: Ket Szerecsen? Ossza meg benyomásait!