“Rendkívül hangulatos beltér”
Ket Szerecsen értékelése

Ket Szerecsen
Milyen alkalomra? Romantikus, Különleges alkalmak
Étkezési lehetőségek: Reggeli, Késő éjszakai, Vacsora, Ebéd, Kültéri asztalok, Foglalások
Környék: Terézváros
Értékelés időpontja: 2018. szeptember 17. mobiltelefonon

Tökéletes lokáció, rendkívül hangulatos beltér és belső design, az ételek minősége évek óta állandó.

Én leginkább a hangulat miatt szeretek ide járni, pedig az ételek is jók!

Az egyetlen rossz dolog, ami itt történt velem az az, hogy valaki rendszeresen elfoglalja előlem a félköríves kuckó asztalt...

Köszönet neki: cs_fotos

Értékelés időpontja: 2018. szeptember 16. mobiltelefonon

Nagyon kellemes vasarnap estet toltottunk itt a csaladdal. A teraszon ultunk a jo idonek koszonhetoen, de az etterem belso atmoszferaja is nagyon hangulatos.
A mezes-chilis oldalas edesburgonyapurevel es a mille feuille tokeletes valasztas volt, igazi izorgia. A szemelyzet kedves. Barmikor szivesen visszaternenk.
Koszonjuk az elmenyt! Csak ajanlani tudom!

1  Köszönet neki: istvanbarna
Értékelés időpontja: 2018. augusztus 25.

Hosszu utazas kozben tertunk be, vagyis kint ultunk le.
A kacsasultet lenyomtuk, bar akkor mar gomboc volt a torkunkban.
A szemelyzet fonoke idokozben elvette az etvagyunkat a modoraval.
Ajanlom, hogy seprut vegyen a kezebe hogy tisztabb kornyezetben fogadjak a vendegeket.
Talan akkor nem gondolja majd, hogy a mi fonokunk is.

Köszönet neki: Inspire444465
Értékelés időpontja: 2018. augusztus 6.

Egy étterem, ahol jól indulhat a nap egy korrekt reggelivel, ahova beeshetünk egy gyors ebédre naponta változó fogásokkal, ahol bátran tapasozhatunk a haverokkal a kiváló italok mellett, vagy eltölthetünk egy kellemes vacsorát. Az állandó étlap mellett pedig a heti ajánlatról is választhatunk, amely igyekszik követni a szezonális alapanyagok felhasználását. Soknak tűnhet így elsőre, de még sincsen 20 oldalas étlap felesleges fogásokkal, mindenből csak a szükséges mennyiséget kínálják, de azt kiváló minőségben és remek ízekkel. A menün a magyaros ételek mellett tökéletesen elférnek a nemzetközi konyha ízei is. Hibátlanul készített kacsacomb: szaftos, de a bőr ropogós; a csirkepörköltben a hús comb formájában érkezik, ami olyan omlós hogy maradéktalanul leválik a csontról és a petrezselymes galuskával, valamint tejfölös uborkasalátával kiegészülve egy olyan főétel, amelyet nagymamáink is megirigyelnének. A desszertként érkező mille-feuille minden egyes falatja maga a csoda, akár csak a creme brulée, amely szintén remek, és külön örömteli, hogy a jelenlegi "vanília válság" ellenére se spórolták ki belőle. Az egyetlen fogás, amit nem igazán tudok hova tenni, az a bazsalikomos paradicsomleves - se az olaszos, se a magyaros vonalat nem igazán követte számomra, mintha egy hámozott paradicsom konzervet alaplével felengedve félig-meddig letrumixoltak volna, de hát ízlések és pofonok. Az ételek egyébként mindenféle cicoma nélkül, de nagyon ízlésesen vannak tálalva, a mennyiségre pedig nem lehet panasz, garantáltan jól fogunk lakni. Említésre méltó, hogy az étlapon jelölve van a glutén-, illetve laktózmentesség az egyes ételeknél, a heti menün viszont érthetetlen okokból ezt mellőzik, és ha efelől érdeklődünk a felszolgálóknál, akkor ahelyett hogy megkérdeznék a szakácsokat, valamiért inkább ők próbálják kiokoskodni hogy mit tartalmazhat az adott étel, miközben tisztán lehet látni, hogy nincsenek teljesen tisztában vele. Nem is várom el, hogy mindent tudjanak fejből e téren, de azt, hogy felajánlják hogy megkérdezik a konyhán, már annál inkább. Ezt leszámítva a kiszolgálás minőségére nem lehet panasz. 2018-ban már kevés az olyan hely, ahol nem számítják fel alapból a szervízdíjat, de a Két Szerecsen a ritka kivételek egyike, ahol mi magunk dönthetünk a borravaló mértékéről. Az ételek egyébként remek ár-érték aránnyal bírnak, kicsit sincsenek túlárazva, annak ellenére sem hogy a belvárosban vagyunk!
A hely stílusa számomra roppant megnyerő volt, a különböző lámpák, az eltérő huzatok a többféle ülőalkalmatosságokon mind hozzátesznek az étterem atmoszférájához, pozitív irányba. Bent kissé zsúfolt, de szerencsére a terasz meglehetősen nagy. Szükséges is a sok hely, hiszen roppant népszerű a Két Szerecsen. Délután 4-5 óra körül, mikor más hely kong az ürességtől, itt akkor is rengetegen vannak, vacsora időben foglalás nélkül szerintem nem érdemes próbálkozni.
Ami engem kissé zavart, hogy a padló tele volt ételmaradványokkal. Annyi tiszta felületet nem sikerült találnom, hogy a táskámat a földre tudjam tenni. Lehet csak az előző asztaltársaság hibája volt, de érdemes lenne erre jobban odafigyelni. Továbbá nem éppen a legkifinomultabb és esztétikusabb megoldás az abroszként funkcionáló papírlap, bár kétségkívül a legegyszerűbb.
Összességében én nagyon elégedett voltam a Két Szerecsennel, bátran ajánlom másnak is, szerintem nem fog csalódni!

1  Köszönet neki: B_Benjamin648
Értékelés időpontja: 2018. július 20. mobiltelefonon

Remek borok, jó kiszolgálás, és finom ételek! Garantált minőség! Érdemes helyett foglalni, mert általában nincs szabad asztal!

Köszönet neki: Global729394

A következőt megtekintő utazók: Ket Szerecsen ugyancsak megtekintették

Járt már itt: Ket Szerecsen? Ossza meg benyomásait!