“Életem legfinomabb vacsorája”

1. helyezett 76 Éttermek közül Egerben
Konyha: Nemzetközi
Milyen alkalomra? Helyi konyha
Étkezési lehetőségek: Reggeli, Késő éjszakai, Kültéri asztalok, Foglalások
Leírás: A Macok Bisztró és Borbár könnyed és fiatalos lendületű hely, ahol kulináris élményt kínálunk igényes bisztró stílusban, helyi borászok bemutatásával és olyan borkülönlegességekkel, amelyek már csak a gyűjtők pincéjében találhatók meg.webseta Éttermünk a történelmi belvárosban az egri Vár bejáratánál helyezkedik el, teraszunkon üldögélve a megelevenedő történelem részeseivé válhatunk. Ételeink a legnagyobb odafigyeléssel és gondoskodással készülnek és kerülnek Vendégeink elé. Szeretjük a hagyományos, régi ízeket felidézni, de megjelenésben kicsit újragondolva. Az alapanyagok kiválasztásánál megkerestük a környék legjobb kistermelőit, akik elsőrendű nyersanyagokat biztosítanak, mint például a szilvásváradi pisztrángunk, vagy a bükki sajtkülönlegességeink, a házi készítésű tésztáink… Úgy érezzük elértük célkitűzéseinket, kicsit felpezsdítettük a város életét és teremtettünk egy szerethető helyet, ahol generációk élvezhetik együtt a jó ételeket és borokat, mintha otthon lennének, de egy üzleti megbeszélés is kötetlen hangulatban telhet. A gyermekeket külön menüvel és játékokkal várjuk, így a szülők is kikapcsolódnak nálunk. Hangulatos udvarunk is kedvelt találkozóhelye baráti társaságoknak és a városba látogató turistáknak. Gasztronómiai rendezvényeink alkalmával az udvar megtelik élettel, a piaci hangulat, a helyi nyersanyagok, a jó borok és az ételkülönlegességek felejthetetlen élményeket szereznek a résztvevőknek. Az étteremhez tartozó belvárosi hotelünkben megpihenhetnek az egri borokat kihagyni nem tudó utazók és tökéletes helyszín céges meetingekhez, tréningekhez egyaránt. Szeretettel várjuk mindazokat, akik egy igazán jót szeretnének enni Egerben, majd a kanapén elnyújtózva egy kellemes bort kortyolgatva beszélgetni, akár velünk is. A Macok Bisztró a Stílusos Vidéki Éttermiség tagja, a Gault & Millau étteremkalauz értékelése szerint is a régió legjobb étterme!
Értékelés időpontja: 2018. február 26.

Egri kiruccanásunkkor meglátogattuk a Macokot, különösen, hogy beválasztották Magyarország top 10 étterme közé.
Nagyon jó hely! Az étterem barátságos, hangulatos, egyáltalán nincs feszélyezve az ember, hogy egy étteremben van. A pincérek nagyon kedvesek és profik voltak. Ők sem pingvin ruhában vannak, hanem pólóban. A kiszolgálás nagyon profi.
Előételnek disznóságokat ettünk friss baguettel. Nagyon finom volt. Főételnek nyulat választottunk. Én még soha életemben nem ettem olyan finom ételt mint az volt (Minden túlzás nélkül állítom ezt). Le sem tudom írni milyen különlegesen finom volt. Az adag amit kaptunk is nagy volt. Nem is tudtam megenni az egészet. Azt sajnálom, hogy a desszertnek már nem maradt hely, mert egy túrógombócra beneveztem volna nagyon szívesen.
Meglepő módon az árak nincsenek elszállva (tartsák is meg ezen jó szokásukat :D), semmivel sem drágább, mint egy átlagos budapesti, vagy normálisabb vidéki étterem. Ha pedig azt vesszük, hogy milyen isteni ételeket készítenek még azt mondom olcsó is. Aki Egerben jár és szeretne egy jót enni, semmiképpen se menjen máshová. Nem fogja megbánni.

Köszönet neki: oranzs

Értékelés időpontja: 2018. február 12.

Esti vacsorára érkeztünk a párommal. Sokat vaciláltunk, hogy itt együnk-e mivel kifogtunk egy időszakot (vacsora-ebéd között), amikor senki sem volt. A párom kacsamellett evett káposztával én pedig nyúl combot vadas mártással és kis burgonyafánkokkal. Az ételek frissek voltak és ízletesek, jól ízesítettek. Érzékenyebb gyomrúaknak is tökéletes hely. Személy szerint ajánlom a ritkább ételek kipróbálását, mert tényleg friss, amit kapsz. Megjegyezném, hogy több helyen is ettünk Egerben, de ez volt a legfinomabb mind közül. A borok passzoltak az ételhez és mindenki kedves volt. Vidéken nem egy olcsó étterem, de a pesti árakhoz képest teljesen rendben van.

Köszönet neki: htalmafa
Értékelés időpontja: 2018. február 12. mobiltelefonon

Nagy érzékenységgel készített ételek. A vacsoránk igazi gasztrokirándulás volt az ízek világában, figyelmes kiszolgálással. A hely kialakítása is figyelemre méltó. Jószívvel ajánlom mindenkinek, aki a minőségi étkezést részesíti előnyben.

Köszönet neki: csillas2018
Értékelés időpontja: 2018. február 3. mobiltelefonon

A Trip ajánlása alapján választottuk vacsorahelyszínnek “A” Bisztrót. Telefonos asztalfoglalás alapján, szuper asztalt kaptunk. A Macok beltere ízlésesen modern, hangulata, a halk zenével, barátságos és szakszerű kiszolgálással magávalragadó.
A vargányás vadraguleves és a fehérbabkrémleves gyorsan az asztalunkra került, a megfelelő hőmérséklettel és ízorgiával. Főételként rose kacsamell a mindent vivő lilakáposzta krémmel, illetve nyúlpecsenye vadasmártással tovább folytatta azt az érzést, hogy minél tovább tartson ez az étkezés. Az arányok, amivel eddig a legtöbb helyen gondjaim voltak, hát itt perfect! A séf “legjobb barátja” :-), felszolgálóként, mindenhez olyan isteni borokat ajánlott és “itatott” velünk, hogy ezúton is respect! A desszerteket most tálalták (mert hogy most írom)... A madártej krémessége, a hab légiessége és ízei páromat elvarázsolták, míg az én csokitortámból, ami mellé minden volt: hideg, savanykás, ropogós, senkinek nem adnék! :-) A végén kávéval koronáztuk meg a MACOK-ot.
Mindenkinek csak ajánlani tudom!
Egy negatívum a hellyel kapcsolatban: itt rájössz, hogy ha azt gondoltad tudsz valamit a gasztronómiáról, na itt rájössz, hogy eddig csak ugattad azt :-))))

Köszönet neki: Molnar1970
Értékelés időpontja: 2018. február 2. mobiltelefonon

Demjénben pihentünk pár napot a családdal és nem akartunk minden nap a hotelban ebédelni, így ezt a helyet választottunk. Egy egri ismerős ajánlotta és nagyon jól tette! Leves-főétel-desszert mind-mind nagyon ízlett. Gyerekmenüt, halat és sertést, valamint kétfajta levest ettünk. Steak-tól a már említett ismerősöm óva intett (neki az nem jött be), de amiket mi ettünk azok remekek voltak. Legközelebb is ide megyünk, ha erre járunk!

Köszönet neki: htoti

A következőt megtekintő utazók: Macok Bisztró és Borbár ugyancsak megtekintették

Járt már itt: Macok Bisztró és Borbár? Ossza meg benyomásait!