“Szeged ”
Sotarto-Halaszcsarda értékelése

Sotarto-Halaszcsarda
18. helyezett 156 Éttermek közül Szegeden
Értékelés időpontja: 2018. október 5. mobiltelefonon

Drága, a halászlé borzasztó csalódás, a batyuban alig volt halbelsőség, és az adag sem volt valami nagy. Meghívásra mentünk, magunktól biztosan nem ülünk be.

Köszönet neki: Adventure802910

Értékelés időpontja: 2018. október 5. mobiltelefonon

#notfamilyfriendrestaurant #notfriendlydirector
#averagemeals
#hugemealandsoups
#overpriced
#notrecommend

Elhelyezkedés: az étterem helyileg az egyik híd lábától nem messze található, belvárosi elhelyezkedés. Terasza van, kilátás a hídra néz, ill. egy városi játszótérre, a Tisza nem látható, nem közvetlen Tisza parti étterem, nagy terasz, legalább 100 fő külső elhelyezésére.

LOCATION: central, but without river view. You can see the central bridge and the central playground. There is a outdoor terrace with around 100 seats.

2. Ételek: halászlé hatalmas adag, egy jó közepes méretű kondérban.... 4-en rendeltünk 3 adagot, elég lett volna 1 bőven...... A maradékot további 650 forintért elcsomagolják. Kicsit úgy tűnik direkt nem világosítják fel a vendéget a halászlé mennyiségéről, mert a szomszédos asztalhoz épp kihoztak egy ilyen adagot, aminél láttuk, hogy hatalmas, ketten ették... Rakerdeztunk a pincernel, a válasz az volt, hogy az a 2 személyes verzió..... Nem, nem értettük félre..... Az ízek átlag halászcsardai ízek.

Jeleztük a pincérnek, hogy óriási adagok, valasz: jobb, mintha keveset kapnánk.... Köszönjük...... Érdekes, hogy jónéhány ételnél ki van írva, hogy hány dkg, itt miért nincs pl. kiírva?! A turogombocnal pl. pont nem érdekelne.....
Harcsapaprikas csúszával szintén 2 főnek való. Haltal 2 főnek (9900,ft) 3-4 embernek bőségesen elég nagyétkű család eseten.

Gundel palacsinta, hatalmas csalódás.... Tele "Dejóval", ami nem sok diót látott.... ...

3. MEALS: average, huge portions, you can order one meals, it is excellent for 2 - 3 hungry people.... Gundel pancake is not with full walnut, IT is with "Hungarian dejo"... (fake walnut)

Egyéb: férjem szüleit vittük ide ebédelni, Szlovákiából utaztak ide, több száz km-ről..... Egy kellemes családi ebédre számítottunk. Sajnos nem lett az.... Telefonon foglaltam asztalt, babaszeket kértem (16 hónaposnak).
Kaptunk egyet, kB. 1970-bol.....ezzel nem lenne baj, ha a gyereket be lehetett volna kötni.... vagy lett volna kis asztal része.

A 16 hónapos 15 perc után rájött, hogy kitud mászni, felallni.... Ki kellett venni, egy ember a játszón maradt vele..... Volt másik 2 fehér etetoszek a jelen korbol, persze használatban...... Utóbb kiderult ezekbol is kiszereltek a bekotoreszt......, de legalább nehezkes kimaszni belőle és van kisasztal része....

Miutan lőttek a csaladi ebednek, gondoltam kérek a vezetőtől egy jelen kori etetoszeket, aki közölte, hogy osszvisz 2 újfajta és egy retro van.... Jeleztem előtte a holgynek, hogy több száz km - rol vannak vendégeink, családi ebéd, fontos dolog miatt stb..... Közölte a vezető hölgy, hogy nyilván nem tud elmenni etetoszeket venni és megis mit tehetne értünk?! Megkoszontem és otthagytam.

Kihoztak a második fogást, nekilattunk ketten, nagyszülők a játszón voltak a kicsi miatt. Később felszabadult a normál etetoszek egyike, a pincérek bevittek, gyorsan elkertem tőlük.... a kicsit visszatettuk, nagyszülők is tudtak enni kihult másodikat..... Hurrá....

Felháborító, hogy ilyen arszinvonalú helyen, kB. 300 fős étteremben, 2 használható etetoszek van. Pelenkázó rész, alátét nincs. A pincér lekuldott az alagsori rendezvenyterembe, hogy bárhol tisztába tudom tenni a gyereket, ott nem zavar senki.... A bárhol az a megterített fehér abroszos asztal vagy a székek valamelyike volt....... Meg oldottam....

Egy ócska kínai étteremben vagy mc donalds-ban vannak normális etetoszekek....ne adj isten pelenkázó is, gondolok itt egy alatetre, ami kB. 4 ezer Ft a Tescoban. IKEA-s egyszerű etetoszek kB. 5 ezer Ft......

Sajnálom, hogy ilyen tételek nem férnek bele a költségvetésbe és egy belvárosi szegedi étterem ilyennel égeti az országot a turisták előtt...... Ha már nem célja, hogy visszatérő helyi vendégei legyenek....

Köszönet neki: mirella8406
Értékelés időpontja: 2018. augusztus 16. mobiltelefonon

Kiváló ízek, kedves, figyelmes kiszolgálás. Az étterem teraszáról pazar kilátás nyílik. Az ételadagok bőségesek.☺

Köszönet neki: Voyage681800
Értékelés időpontja: 2018. április 6. mobiltelefonon

Egy halászcsárdában legalább a halászlé lenne mindig jó. De nem az, mert az itt felszolgált halászlé minősége hihetetlenül hullámzó, de jobb pillanatot kifogva se a húde finom kategória. Ellenben minden borzasztó drága, a többi étel is elég közepes.

Köszönet neki: VodkaDiver
Értékelés időpontja: 2017. szeptember 16.

Elhelyezkedés: Szeged Belvárosi híd (szemben) jobb oldalán, fizetős parkolás biztosított, kilátás sétáló utca/park vagy folyópartra.

Ár: magasabb árkategória

Stílus: magyar alföldi

Étterem: tiszta, profi személyzet, élő muzsika, legjobb halászlé, magyaros ízek és ételek, akadálymentesített, kint és benti résszel rendelkezik.
Családosok és nyugdíjasok kedvence.

Köszönet neki: drTigriscica

A következőt megtekintő utazók: Sotarto-Halaszcsarda ugyancsak megtekintették

Járt már itt: Sotarto-Halaszcsarda? Ossza meg benyomásait!