“A húspogácsán van még mit finomítani, de egyébként a hely tetszett”
Mores Barkonyha értékelése

Mores Barkonyha
58. helyezett 156 Éttermek közül Szegeden
Értékelés időpontja: 2018. május 25.

A kézműves, igényes hamburgerkultúra lassan megveti Szegeden is a lábát. Öt éve még egy kalauzba bekerült egy botrányos, marhahúspogácsa helyett kinyomozhatatlan eredetű mirelit húspépet kínáló egység a legjobb street food helyek közé, ma ilyesmi aligha fordulhatna elő.
Külön örvendetes, hogy országos szinten a kézműves burger többnyire maga után húzza a kézműves sört is, ez Budapesten általánosnak mondható. De a zseniális szegedi Kapca is már évekkel ezelőtt, a nyitástól, a legjobb kraft sörök lelőhelye volt, így nem lepett meg, hogy a másfél éve nyitott Móresben is kínálnak kézműves söröket, méghozzá baráti áron. A Szentandrás serfőzde nedűit tartják (Bandi bá, Nyúlon túl, Ogre), egységesen 640 forintos áron.
Nagyon tetszett a hangulatos, kicsit a pubokra hajazó háromszintű beltér, a falakon archív fotók, régi balekit-lemezek borítói, a polcokon üres italosüvegek.
Értékeltük a készséges, udvarias és kedves kiszolgálást is.
Az étlap néhány előétel (pl. padlizsánkrém, humusz), leves és nemzetiközinek mondható pub-food (BBQ csirke és sertésborda, rántott camembert, makaróni) mellett főként burgereket és pastaramikat kínál, mi ezek közül választottunk egyet-egyet a tapenade előétel után.
Nagyon értékeltük, hogy kihoztak az egyébként belevalókkal tisztesen ellátott burgerhez három szószt is, egy házi készítésűnek tűnő mustárt (azért gondolom helyben készültnek, mert amikor magam is próbálkoztam a műfajjal, hasonló volt az eredmény), ugyancsak házinak ható bbq-szószt és egy majonéz alapú mártást. Remek volt a főtt, majd sült újkrumpli és a buci is. A pastrami húsa szaftos és ízletes volt, a burgerben a húspogácsa sajnos nem, az bizony kiszáradt, ezen még kell kísérletezni. A káposztasaláta is jobb lett volna idei káposztából. Kértünk chilit, be is ígérték, végül savanyú cseresznyepaprika lett belőle, de nem bántuk. Olívaolajat nem kaptunk, mert nem volt.
Olyan tisztes adagot hoztak ki, hogy desszertre már nem futotta a kapacitásunkból, pedig szívesen megkóstoltuk volna a datolyatortát, de akár a répatortát is.
Összességében jó hely a Móres, vélhetően betérünk még.

Köszönet neki: 406endred

Értékelés időpontja: 2018. április 2.

A hamburger rendben van, bár a mellé tálalt csemege uborkákkal nem tudtam mit kezdeni. A hús fűszerezése kellemes, mérete átlagon felüli, a bacon jam igazán jó ötlet. A kiszolgálás kedves, bár lehetne gyorsabb. A hely hangulatos, legközelebb a menüt is megkóstoljuk, ami heti váltásban van.

Köszönet neki: BaranyiI1
Értékelés időpontja: 2018. január 31.

2018.01.26-án este voltunk vacsorázni. Egyikünk erdélyi padlizsánkrémet Vinetát kért pirított bagettel. Teljesen majonéz túlhangsúlyos és semmi padlizsán íz.Nem fogyott el. Mexikói burger csípős. A hús átlagos. A sültkrumpli fűszerezetlen steak burgonya szerű.
A móres burger teljesen tévúton jár.Az íze a tölteléktől egészen bizarr... A krumpli ua. A beef pastrami szendvics kenyere nem rozskenyér volt, hanem nyomokban rozsot tartalmazó rozsos . Az uborkát én nem tenném bele, főleg nem ennyit. A sültkrumpli nem való a pastrami mellé! A legjobb hozzávaló a hús . Ittunk 4 csapolt IPÁT. Jó volt.
A kiszolgálás lassú .

Köszönet neki: ivancapelli
Értékelés időpontja: 2017. december 22. mobiltelefonon

Kedves hely, kedves kiszolgalokkal.
Az aktualis menubol valasztottunk, ami ar-ertek aranyban tokeletes valasztas volt!
990 Ft-ert en isteni batata kremlevest, baconbe gongyolt csirkemajat ettem, finom volt. Hazi keszitesu teat is kaptunk hozza.
Eleg sokat kellett viszont varni az etelekere, esetleg ezt lehetne mondani a felszolgaloknak elore.
Ami nagyon fontos, hogy szep, tiszta a mellekhelyseg!

1  Köszönet neki: Eszter B
Értékelés időpontja: 2017. augusztus 31. mobiltelefonon

Ár-érték arányban a legjobb hely Szegeden. Kiváló minőségű, kiadós ételek rendkívül olcsón.

Ebédidőben mentünk a párommal. Én már előre kinéztem interneten, hogy mit fogok választani, úgy gondoltam, egyetlen gluténmentes fogás van csak náluk, ami magasabb árú mint az összes többi étel - de ehhez már máshol hozzászoktam.

Ehhez képest a helyen rengeteg kellemes meglepetés ért minket. Tudtam gluténmentes menüt kérni (leves, főétel, jeges tea) mindössze 990,- forintért, valamint a barátom hamburgere is kedvezményes volt, hiszen ebédidőben engednek az árakból.

Kiváló kolbászos krumplilevest ettem, egy jó grill zöldséges csirkés főétellel. A páromnak is rendkívül ízlett a hamburger.

Szimpatikus a személyzet, tetszetős a dizájn. Máskor is megyünk!

Köszönet neki: Coastal694749

A következőt megtekintő utazók: Mores Barkonyha ugyancsak megtekintették

Szeged, Csongrád megye
Szeged, Csongrád megye

Járt már itt: Mores Barkonyha? Ossza meg benyomásait!