“...a legdrágább semmi”
Kakas Csarda Restaurant értékelése

Kakas Csarda Restaurant
32. helyezett 36 Éttermek közül Tihanyban
Értékelés időpontja: 2018. március 17. mobiltelefonon

Háát...a kiszolgálás tragikus volt (pedig csak mi voltunk, mint vendég) kedvetlen felszolgáló, igen csak magas árakkal, nemigazán fűtött vendégtér...mi kell még a két csillaghoz? (azért ilyen sok, mert az étel jó volt)

Köszönet neki: Wander639835

Értékelés időpontja: 2018. február 8.

A kiszolgálás lassú és hűvös, az ételek átlagosak. Jó pont, hogy tényleg van kakaspörkölt és kakasherepörkölt. A halászlé ehetetlenül sós volt és harcsafilé helyett pangasius volt benne - ez lopás.

1  Köszönet neki: AK310000
Értékelés időpontja: 2018. január 6. mobiltelefonon

2018.01.06-án sajnos sikerült az első, utunkba eső “étterembe” betérnünk. Kedves, hangulatos helynek tűnt.
Belépéskor egy fiatalember fogadott bennünket egy félbevágott HELLO-val.
Hellyel nem kínált, és arról sem érdeklődött, hogy étkezni is szeretnénk, vagy csupán italt fogyasztanánk.
Elfoglaltuk a számunkra szimpatikusnak tűnő asztalt. Ezt követően kb 15perc elteltével kaptunk is étlapot.
Kisvártatva, kb. 30 perc elteltével fel is vette a rendelést az 1 fős felszolgáló személyzet. Itt egyben rendeztünk mindent: inni való, leves, főétel.
Újabb 15-20 perc elteltével érkezett is az inni való (baracklé, ásványvíz, kóla). Ezt szinte rögtön követte a leves. (Itt jegyzem meg, hogy magamnak rendeltem levest, és másodikat is. ;)) A levessel egy időben gyakorlatilag felszolgálták a többieknek az általuk rendelt főételt. Gondolom azért, hogy mindenki ehessen.
Ekkor a “felszolgáló” fiatal ember úgy gondolta, hofy szellőztet egy kicsit. Tehát kinyitotta a bejárati ajtót, megállt a küszöbön és rágyújtott. Nyílván nem lenne releváns probléma, ha dohányzó étteremről lenne szó. Na mindegy.
Elfogyasztottam a levest. Majd újabb 15 perc elteltével szóban is jeleznem kellett a felszolgálónak, hogy végeztem a levessel és szeretném a fő ételemet elfogyasztani.
Meg is kaptam a kakas töke pörköltet túrós csuszával. Az azonban hideg volt és minősíthetetlen állapotú. Ekkor kezdett bennem mozgolódni az összeesküvés gondolata, főleg úgy hogy más vendégek, cinikus megjegyzések hátrahagyásával távoztak a nevezett intézményből.
Hát megnéztem a gyerekeknek kért gyümölcslevek szavatossági idejét (csatolt fotó). Azok bizony lejártak. Azt nem állítom, hofy romlottak voltak, de addig úgysem derül ki míg ki nem bontja az ember, vagy bele nem iszik.
Ekkor már kezdett felmenni a pumpa.
Hát szóvá tettem a problémáimat. Annyit sikerült elérnem, hogy amit nem fogyasztottunk el, azt nem kell kifizetni. Mivel nyugodt családi hétvégét szerettem volna, ezért nem kardoskodtam nagyon. A felszolgálási díjat azért még levonattam a számlából.

Összegezve:
Egy önkiszolgáló kifőzdében, barátságosabb vendéglátásban részesül az ember harmad vagy negyed áron.
A felszolgált ételek minősége nem éri el a szezon konyhák szintjét.
Az árszint az egyetlen, ami megfelel a hely (Tihany) szellemének.

Hogy kerek legyen a történet a mellékhelyiség használatáért 200 magyar forintot kérnek el a nem fogyasztó vendégektől. Az higiénés és műszaki álkapotát tekintve az lenne reális, ha az üzemegység tulajdonosa fizetne a betérők ek, amiért használni merik azt...

Senkinek sem ajánlom a nevezett étterem felkeresését, ha csak nem vágyik az ilyen jellegű kihívásokra, tortúrára.

Sajnos muszály vagyok 1 pöttyöt jelölni, hogy az értékelést közzé tehessem.

1  Köszönet neki: 2FY
Értékelés időpontja: 2017. január 30.

Tipikus balatoni idény "csárda" a '90-es évekből (csak sajnos 2017-ben). Mirelitből gazdálkodó tucatkonyha, a halról azóta sem tudom eldönteni, hogy valóban fogasfilé volt-e, vagy szokás szerint pangasius. A pincér legalább addig kedves volt amíg azt gondolta jó sokat hagyunk majd ott. Két személyre két főétellel, 1 pohár sörrel, meg egy csalamádéval 6200 Ft- pedig igazán sok.
Az étterem milliője szintén '90-es évek balatoni retróskodó olcsó igénytelenségbe fullad, bár ettől még az étel lehetett volna igényes. Nem volt az.
Legjobban a lehetőség és a csalódás fáj a dologban, igazán kikophatnának már ezek a bóvli jelenségek a magyar vendéglátásából, de úgy látszik még mindig kell idő. Aki jót akar ide be ne tegye a lábát. Mi is csak jobb híján és merő véletlenségből estünk be.

A látogatás dátuma: 2017. január
Köszönet neki: KoczK1
Értékelés időpontja: 2016. március 28. mobiltelefonon

Barátokkal tértünk be, hogy megebédeljünk. Asztalokkal tele zsúfolt hely. A tányéralátétek tisztaságából megítéltük, hogy rossz választás volt. A "pincér" melegítőben. A rendelést követően hallottuk más vendégektől jobb ha elmegyünk. Ők vissza küldték a rendelt ételeket a rossz minőség végett. Gyorsan jeleztük, hogy csak az italokat kívánjuk kifizetni. A sörös üveg zsíros, poros volt. Nem ajánljuk senkinek!

A látogatás dátuma: 2016. március
Köszönet neki: turaboy

A következőt megtekintő utazók: Kakas Csarda Restaurant ugyancsak megtekintették

Járt már itt: Kakas Csarda Restaurant? Ossza meg benyomásait!