“Családi ebéd 17 fővel”
Tópart Bisztró értékelése

Tópart Bisztró
3. helyezett 11 Éttermek közül Tapolcán
Értékelés időpontja: 2018. március 4.

Egymástól távol élő, de közeli rokonok találkozóját szerveztem meg, ehhez kerestem helyszínt. Mivel Tapolcán nem volt hely (és étterem) ismeretem, az interneten elérhető értékelések alapján kezdtem meg a válogatást. A legmagasabbra értékelt étteremmel kezdtem, de hétköznap 10.05 perckor nem vették fel a telefont, azért tovább léptem, tárcsáztam a Tó Bisztrót. 2 csengés után beleszóltak a telefonba, ez igen megnyerő volt. Rövid tájékozódást követően döntöttem, 1 hétre előre lefoglaltam az asztalt 17 főre. Az étteremnek emailen előre megküldtük, hogy mit szeretnénk fogyasztani, így nem fordulhatott elő, hogy esetleg bármely ételt nem tudnak felszolgálni (nem kifejezett szezon időszak van). Ajánlottam, hogy szívesen fizetek előleget (Magyarországon vagyunk, lehetnek rossz tapasztalataik), különösen, hogy a kérésemre már megérkezésünk előtt megkezdték az ételek előkészítését, hogy ne kelljen sokat várni a szervírozásra. Az felajánlott előleget nem fogadták el. Az előkészítés tökéletes volt: érkezésünkkor az asztalok 17 főre összetolva egy hosszú asztallá, szépen és gusztusosan megterítve. Még el sem helyezkedtünk, máris felvették az ital rendeléseket és ezek szervírozását követően azonnal megkezdték az előételek és levesek felszolgálását. Az adagok megfelelő (de nem pazarló) méretűek, de még így sem tudta mindenki elfogyasztani a felszolgált adagokat (ezeket szépen becsomagolták elvitelre). Minden nagyon ízletes volt, a tálalás szemre is szép, gusztusos. Az étlap nem különösen "hosszú", de a választék elegendő, vannak különlegességek is, ugyanakkor a "kockázat kerülők" megtalálják a "sztenderd" ételeket is. Minden nagyon ízletes volt, a felszolgálás gyors és figyelmes. Számunkra - mivel beszélgetős rokoni összejövetel volt - külön tetszett, hogy nem volt zene (különösen, hogy élő zene sem volt), de ez nem ment a hangulat rovására, mert a helyiség belülről is gusztusos, a környezete pedig pazar (tó, stég, látvány). A mosdó tiszta és modern, elektromos (!) folyékony szappan adagolóval, melyben VOLT folyékony szappan. A mosdó felső kategóriás szállodák és éttermek mosdóit is leversenyzi! Bár a lehetőség adott volt, nem számoltam ki előre a fogyasztás költségeit (az italokat nem is tudtam előre), ennek ellenére kellemesen meglepődtem a számla láttán, mert előzetesen 20-30%-kal többre becsültem a teljes költséget. Természetesen a számla a gépből bújt ki (jó hosszú volt a slejfni), fel sem merült bennem, hogy egyetlen tétel is szerepelhet rajta, amelyet nem rendeltünk meg. Végezetül még választhattam is egy palack minőségi, kis pincészetből származó nívós bort, mely az étterem ajándéka volt. A legjobbakat tudom csak írni, jó szívvel ajánlom az éttermet mindenkinek, aki szép környezetben, korrekt árakon szeretne finomat enni!

Köszönet neki: GrandTour758868

Értékelés időpontja: 2017. november 15. mobiltelefonon

Barátságos hely kívül-belül.
Udvarias, gyors, precíz kiszolgálás.
Remek olasz kávé, finom falatok.
Köszönjük Zsoltnak a remek ajánlást, nagyon jól éreztük magunkat!

Köszönet neki: KatalinB248
Értékelés időpontja: 2017. november 10.

A hely helyi viszonylatban nem olcsó, de a tóparti elhelyezkedés mellett az ételek minőségére sem lehet panasz. A kiszolgálást udvariasnak találtuk a feleségemmel.

Köszönet neki: drtothr
Értékelés időpontja: 2017. november 5. mobiltelefonon

Modern konyha, de nem kostolo meretu hanem hétköznapi adagokkal. Gyors kiszolgálás, a pincér mar az asztalnál applikacioval küldi a rendelést a konyhába. Leves sült hús, saláta, ital valóban 2-3 percen belül ott volt, pedig az egész benti tér tele volt egy rendezvennyel. A hely nagyon hangulatos, terasz a tavon.

Köszönet neki: mehrrettich
Értékelés időpontja: 2017. október 7. mobiltelefonon

Az ételek kitűnőek, de a rendelés után rengeteget kellett várni. Levest és hamburgert rendeltünk, gondolván, hogy ezek gyorsan elkészülnek. A pincér hamar fel is vette a rendelést, de utána mindkét fogásra nagyon sokat kellett várnunk. Egyébként kitűnő, ha valaki ráérősen szeretne egy jót enni, kitűnő hely!

Köszönet neki: Judit T

A következőt megtekintő utazók: Tópart Bisztró ugyancsak megtekintették

Járt már itt: Tópart Bisztró? Ossza meg benyomásait!