Értékelés időpontja: 2018. január 30.

2017 júniusában volt szerencsém a szállodában tartózkodni és biztosan visszatérek jövő nyáron is. Kiemelkedő vendéglátói élményben részesültem a 3000 m. magas hegyek közti kis völgyben. Ezer féle program közül választhattunk és a szálloda személyzete is mindent megtett hogy jól érezzük magunkat. Köszönjük.

Szobatipp: Az első emeleti panorámás szobák a legkényelmesebbek.
Az ott-tartózkodás dátuma: 2017. június
  • Utazás típusa: Üzleti ügyben utazott
1  Köszönet neki: zsoltl95
Értékelés időpontja: 2017. szeptember 28.

A hely és a környék festői környezetben gyönyörű hatalmas hegyek között található.
Rengeteg program közül lehet választani, sok a látnivaló.Sajnos a mi négy napunkba nem fért bele minden , de így is több vízesést , barlangot sikerült megnézni.
Az odavezető út is látványos, sok látnivalóval.
Mivel a környéket jártuk be, nem tudtuk kipróbálni a hotel szaunáját és uszodáját idő hiányában./ talán legközelebb/ Baráti házaspárral voltunk, nagyon jól éreztük magunkat.
A hotel minden dolgozója nagyon kedves, és segítőkész volt, bármit kérdeztünk.
a

Szobatipp: Szinte minden szobából gyönyörü a kilátás
Az ott-tartózkodás dátuma: 2017. szeptember
  • Utazás típusa: Ismerősökkel utazott
1  Köszönet neki: csaica
Értékelés időpontja: 2017. szeptember 1.

2010 ben fedeztük fel a szállodát és Raurist. Ötöccör voltunk itt kirándulni,és bisztos hogy még vissza térunk.Nagyon szeretünk túrázni a hegyekben,és itt asztán rengeteg a lehetőség.Megmásztunk már nemegy 2000 méter fölötti hegyet és onnan asztán van gyönyörű kilátás a völgyekre és a hegyekre. A szállodának magyar tulajdonosa és magyar személyzete van,akik mindig segítőkészek és igyekeznek a vendégek kívánságait és problémáit megoldani.Ěvröl évre lássuk,hogy mindig valami megújul a hotelben. Igaz hogy a bútorok már kicsit kopottak,de semmi sem megy egyszerre.Énszerintem lassan lelesznek cserélve.Az ételek finomak,izletesek. Nekünk,egyszerűb embereknek nagyon jó,hogy iljen gyönyörű helyre elmehetünk elérhető áron! Köszönnyük és bisztos visszatérünk!

Az ott-tartózkodás dátuma: 2017. augusztus
  • Utazás típusa: Partnerével utazott
3  Köszönet neki: RobiComa
Értékelés időpontja: 2017. április 1.

Március második felében töltöttünk a Hotelben néhány napot. A szoba, a kategóriának megfelelő, kissé régi stílusú, de megfelelő bútorokkal van berendezve. De ki nézi a bútorokat, amikor ilyen pazar a kilátás a szobából? :)
A személyzet kimondottan kedves, készséges. Az étterem üveg falain mindenfelé a környező hegycsúcsokra nyílik kilátás, a felkínált ételek ízletesek. A séf folyamatosan jelen van és fürkészi a vendégek véleményét, speciális igényeit. Amikor megtudta, hogy egy családtagom laktózérzékeny, másnapra külön tálat állított össze számára a diétája figyelembevételével.
A szálloda körül a parkolás megoldott, a belváros 2 perc sétára található. A sípálya autóval kb. 5 perc, de síbusszal is megközelíthető. Maga a pályarendszer közepes nagyságúnak mondható, de egyéb liftek mellett 3 kabinos is működik. Március közepe után, amikor már erősen tavaszias idő volt a pályák még mindig 100%-ban használhatóak voltak! Sorban állás a lifteknél nem fordult elő, a pályákon is kevesen voltak.
Van egy kis úszómedence is a hotelben, amely különösen a gyerekek körében volt népszerű.

Szobatipp: Kilátás a hegycsúcsokra
Az ott-tartózkodás dátuma: 2017. március
Köszönet neki: CandySR
Értékelés időpontja: 2016. november 15.

Feleségemmel, és öt éves kislányommal töltöttünk el a szállodában négy éjszakát 2016. szeptember végén.
Rauris egy igazán szép helyen elterülő kisváros, közel Zell am See-hez, Kaprunhoz, az egyik szomszédos völgyben lehet elindulni a Großglocknerhez, a másikban található Bad Gastein. Elérhető közelségben van Salzburg, Hallstatt, Berchtesgaden.
Maga a szálloda hozza a jellegzetes alpesi épületek hangulatát. A parkolója nem túl nagy, de nekünk mindig sikerült helyet találni. A szobák berendezése pontosan olyan, amilyen egy három csillagos szállodában elvárható. Semmi extra, de nem is rossz. A miénkben gyermekek számára emeletes ágy volt.
A személyzet teljes mértékben magyar, még a karbantartó is. Mindenki nagyon készséges volt, mosolygós és rugalmas. A szálloda vezetője Gábor, igazi házigazda módjára sürög-forog a vendégek közelében. Kislányom kérésére azonnal felfűtötte a 60'000 literes medencét, nem állt elő hamis kifogásokkal, hogy ez nem jó, az nem jó. Máshol sajnos tapasztaltunk ilyet. Ellenkezőleg, kompenzált! Az egyébként alkalmanként 10 €-s sós, forróvizes dézsába ingyen ülhettünk be.
Mi all inclusive ellátást választottunk, csak ajánlani tudom. A reggeli svédasztalos, és mivel napközben általában mindenki kirándulni, vagy síelni van, ezért nyugodtan elkészíthet egy-egy szendvicset a vendég magának, benne van az árban.
A vacsora választéka nem óriási, de mindig figyelnek arra, hogy változatos legyen. Ha jobban belegondolunk, nem is kell több. Hiába tesznek máshol jóval többféle kaját ki, igazából egy, vagy kétfélénél többet úgysem eszünk. Ha esetleg van olyan, aki ezért fanyalogna, azt azonnal meggyőzik az ízek, mivel remekül főznek. Minden este degeszre ettük magunkat. Innen is gratulálunk a chéfnek!
Szóval csak ajánlani tudom mindenkinek! Az egyik legfőbb erénye, az ár-érték arány.

Hiányzik nekünk Rauris, a tiszta levegő, a nyugodt, kiegyensúlyozott emberek. Minden bizonnyal visszatérünk majd még a Sonnhof-ba!

Az ott-tartózkodás dátuma: 2016. szeptember
Köszönet neki: Zombi66