“baráti látogatás”

Borbarátok Étterem Panzió és Borház
Milyen alkalomra? Bárok, Helyi konyha
Étkezési lehetőségek: Vacsora, Kültéri asztalok, Foglalások
Leírás: A Borbarátok Vendéglő és Panzió a Badacsony hegy oldalán futó Római úton áll, a badacsonytomaji centrumtól pár percre. Az étterem kerthelyiségében nádfedeles asztaloknál fogyaszthatják konyhánk magyaros ételeit és egyéb specialitásait. A remek ételekhez különös figyelemmel kiválasztott nemes borokat kínálunk. Családunk generációk óta szőlővel és borral foglalkozik, jelenleg 10 hektáron. Badacsony kiváló fajtáit, olaszrizlinget, kéknyelűt, szürkebarátot, muskotályt termesztünk. Megfelelő időjárás esetén jégbort is készítünk. Csak nálunk fogyasztható a Szegedy Róza 200 éves receptje alapján készült Badacsonyi Ürmös. Fahordós érleléssel és reduktív eljárással érleljük borainkat, melyeket 1999-től palackozva is értékesítünk. Vevőinknek és fogyasztóinknak szívesen megmutatjuk pincénket, palackozónkat. A Borbarátok Panzióban 9 db kétágyas szoba várja vendégeit. Borpanziónkban a szobák borokról lettek elnevezve, melyeket a Családunk pincészetében a Fata pincében kóstolhatnak meg. A szobák pótágyazhatóak és mindegyikhez zuhany, WC, TV tartozik. Éttermünkben vagy kertünkben fogyaszthatja el a büféreggelit, és igény szerint biztosítunk fél- és teljes panziós ellátást is. A ház a balatoni strandtól 150 m-re, a badacsonytomaji templomtól és a centrumtól 300 m-re fekszik.
Értékelés időpontja: 2018. szeptember 23.

nagyon, nagyon meg voltunk elégedve mindennel. Isteni ételek, finom borok, kedves, és hozzáértő munkatársak. Le a kalappal

Köszönet neki: marczygyor

Értékelés időpontja: 2018. szeptember 11.

Szeptember első hétvégéjén költöttünk itt el egy nagyon finom vacsorát, jó hangulatban a párommal. Az asztalfoglalás egy perc alatt, profin lezajlott telefonon. Érkezésünkkor az udvariasan elénk siető tulajdonos(!) vezetett minket az asztalunkhoz. A rendelést felvevő fiatal pincér kedves, készséges, közvetlen, de udvarias stílusban szolgált ki minket az este folyamán. Nagyon finom, kifogástalan ízvilágú és minőségű ételeket fogyasztottunk, az adagok bőségesek voltak, a desszert (madártej) pedig méltó befejezése volt a vacsorának.
A vacsorához felszolgált borok pedig a kiváló Fata minőséget képviselték, ehhez nem is nagyon kell kommentár. A vacsora alatt halk, diszkrét, kellemes cigányzene szólt a háromtagú zenekar előadásában. Ja, a fizetéskor kapott blokkal egy ingyenes borkóstolót kaptunk ajándékba, amit a 20 méterre lévő pincében el is fogyaszthattunk.
Profi szemlélet, profi kivitelezésben, így kell ezt!

Köszönet neki: szabojozsi64
Értékelés időpontja: 2018. szeptember 3. mobiltelefonon

A felszolgálók szuper kedvesek és talpraesettek voltak. Az ételek gyorsan elkészültek és a lehető legjobb minőségűek voltak. Maradandó élmény volt a tálalás és az ízvilág tökéletes volt. Az árak nem a legolcsóbbak de megéri az étel az árát.

Köszönet neki: FellowTraveler810044
Értékelés időpontja: 2018. augusztus 27. mobiltelefonon

Online találtam ezt a kis ékszeres dobozt a Badacsony szívében. Angol barátaimnak szerettem volna bemutatni a csodás Balaton környéki helyeket, szóval 1500 km távolságból kicsit félve mentem oda, nem sokat tudtam a helyről. A borkóstoló a nyaralásunk egyik csúcspontja volt, Józsi, az egyik fiatal, tehetséges borászuk, szívvel lélekkel mutatta be boraikat. Szuper volt a hangulat, és a borok minősége is fantasztikus volt. Utána ott vacsoraztunk az étteremben, kifogástalan volt minden étel. Figyelmes kiszolgálás, finom fogások, csak ajánlani tudom mindenkinek! A tulajdonos minden szavabol érződött a szenvedély. Meleg szívvel ajánlom mindenkinek!!!

Köszönet neki: Surtess
Értékelés időpontja: 2018. augusztus 27. mobiltelefonon

Sokan voltunk, és az étterem is csurig volt, de ennek ellenére mosolyogva csináltak nekünk asztalt. Már ez jólesett. Az ételek pedig mind finomak voltak. Pedig sokfélét kértünk, de mind megettük.
Külön köszönet a felszolgáló hölgy mosolyáért.

Köszönet neki: Tamás N

A következőt megtekintő utazók: Borbarátok Étterem Panzió és Borház ugyancsak megtekintették

Szigliget, Veszprém megye

Badacsony, Veszprém megye

Járt már itt: Borbarátok Étterem Panzió és Borház? Ossza meg benyomásait!